Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

07/04/2020

Krzysztof Kornatowicz do władz: W Tarczy Antykryzysowej pozbawiacie setki tys. przedsiębiorców pomocy ekonomicznej

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 18:37
———- Forwarded message ———
Od: Krzysztof KORNATOWICZ <kornatk@gmail.com>
Date: wt., 7 kwi 2020 o 10:42
Subject: PILNE !
To: <kontakt@kprm.gov.pl>, <kancelaria@mr.gov.pl>
Cc: <kontakt@ms.gov.pl>

 

  • do Kancelarii Premiera, Kancelarii Ministerstwa Rozwoju  i Gospodarki, z powiadomieniem Ministerstwa Sprawiedliwości
  • sprawa tyczy pozbawienia setek tysięcy przedsiębiorców pomocy ekonomicznej zawartej w Tarczy Antykryzysowej
Nazywam się Krzysztof Kornatowicz, prowadzę skromną manufakturę ceramiki, w której produkcja ceramiki wielkanocnej stanowi najważniejszą wartość dochodu i zostałem Waszymi działaniami wycięty z wszelkiej pomocy ekonomicznej, zawartej w specjalnej ustawie, zwanej Tarczą Antykryzysową, czym łamiecie Państwo prawo zapisane w art.67 punkt 2, oraz w art. 2 Konstytucji Polski.
W Waszej specustawie oferowana pomoc ekonomiczna kierowana jest do pokornych“, “grzecznychprzedsiębiorców, którzy z czapką na płucach pokornie płacą haracze ZUS-owskie i podatkowe. Tych niepokornych, którzy z rożnych przyczyn zalegają z opłacaniem haraczu pozbawiliście opieki ekonomicznej.
Ponieważ jesteście Państwo służbą publiczną Narodu Polskiego, a ja jestem jego składową, czyli Wasza służba kierowana jest i pod moim adresem składam
                                                           SKARGĘ
na Wasze działania. Nie godzę się na tak ewidentne łamanie najwyższego prawa. To za przyczyną Waszych decyzji pro publico bono zablokowano mi możliwość pozyskania środków ekonomicznych na mój i mnie podobnych obywateli podstawowy byt związany z zaopatrzeniem się w żywność, leki, oraz związanych z opłatą mieszkania. Owszem, zrobiliście to w sytuacji nadzwyczajnej, w trosce o zdrowie publiczne. Jednak teraz solidarnie społeczeństwo, którego dobrostanu padłem ofiarą winno mi i takim jak ja solidarnie pomóc przetrwać do czasu zakończenia problemów epidemicznych związanych z koronawirusem, a tu – “spieprzaj dziadu”.
Ja rozumiem, że z przyczyn wyższych (zagrożenia znaczącego uszczuplenia publicznych pieniędzy, które musiano by wypłacić w formie  odszkodowań potężnym zewnętrznym przedsiębiorstwom handlowo-produkcyjnym) nie wprowadzono stanu klęski żywiołowej, czy stanu nadzwyczajnego, ale pozostawienie bez pomocy ekonomicznej w sytuacji nadzwyczajnej takich, jak ja, jest rodzajem zbrodni państwowej prowadzącej do licznych samobójstw ludzi pozbawionych środków do życia, a to jest absolutnie karygodne i niedopuszczalne!
W związku z powyższym zwracam się do Państwa – władz mojego kraju,o natychmiastową reakcję na moją skargę, skorygowanie Waszych błędów łamania przez Was prawa i konkretne wskazanie mi, w którym “okienku państwowym” przygotowaliście pomoc dla niepokornych, zalegających z rożnych przyczyn z daninami publicznymi obywateli, którym Waszymi działaniami odebraliście możliwość pozyskania środków na moje życie?!
Proszę tę skargę potraktować priorytetowo, bardzo poważnie, bo ma ogromny ciężar wagi społecznej, prowadzący wprost do licznych samobójstw, które Was bezpośrednio za nie obciążają.

Krzysztof Kornatowicz

502-42-13-32
TrackBack URI

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: