Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

02/11/2019

Żydłactfo rządzi się wśród Polonii nowojorskiej

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 18:42
From: Bob Kordecky <bkordecky8@gmail.com>
Sent: Saturday, November 2, 2019, 7:24:14 AM PDT
Subject: Fwd: Harrasment w Centrum Polsko-Slowianskim w Nowym Jorku
Członkini Centrum Polsko-Słowiańskiego w Dzielnicy NY Greenpoint Pani Zofia zasłabła i została zabrana przez pogotowie po skandalu jaki wydarzył się po tym jak dyrekcja CPS wezwał policję, aby ją usunąć z sali. Pani Zofia krytykowała obecne władze CPS, że pozwalają pracownikom obslugującym stołówkę wynosić dania dla swoich rodzin, okradając w ten sposób seniorów. Jedną z osób zamieszanych w ten proceder była matka obenej Dyrektor Pani Kaminskiej. Pani Dyrektor znana jest z pogardliwego stosunku do Polonusów. Np. parę lat temu utrudniano weteranom zorganizować imprezę dla uczczenia Żolnierzy Wyklętych. Szczególnie ohydne jest zachowanie pewnego małżeństwa byłych SB-eków działających w CPS.

 “Wiele do myślenia może również dawać np. fakt, ze Zarząd KPA przyjął pare lat temu wniosek o rezygnacji z lustracji działaczy polonijnych. Tak się składa, ze inicjatorami tego wniosku byli działacze ze Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych: Stanley T. z New Jersey oral Bożena K. z Nowego Jorku. Czy można się wiec dziwić, ze wspomniany działacz KPA i miejscowy biznesman Stanley T. okazał się być TW komunistycznych służb specjalnych o pseudonimie “Piotruś”

http://www.videofact.com/czop.htm
http://www.gazetapolska.pl/1928-trojaniak-stanislaw-stanley

Natomiast Bożena K.wraz ze swoim mężem Andrzejem K, miejscowym adwokatem, wsławili się wszczynaniem nieustannych intryg w polonijnym środowisku. Zdobyli wpływy na dwie największe organizacje polonijne w Nowym Jorku: Centrum Polsko-Slowianskie oraz Polsko-Slowianska Federalna Unie Kredytowa. Zacytujmy fragment artykułu pt. Bezbronna Polonia:

“Adwokat o polskim nazwisku Kamiński bardzo skutecznie skłócił Polonię, zakładając dziesiątki spraw sądowych przeciwko Polakom, w tym oskarżając niezależnych działaczy polonijnych o antysemityzm, wreszcie pisząc donosy do władz amerykańskich. W rezultacie władze nadrzędne z Waszyngtonu narzuciły nawet zarząd komisaryczny nad polonijnym bankiem – Polsko Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Dzięki akcji grupki polonijnych patriotów, Kamińskiego wyrzucono z Zarządu PSFUK, ale na krotko, ostatnio został on znów prze swoich kamratów powołany do Komisji Rewizyjnej Unii. (Ktoś ironicznie powiedział, że ta sytuacja przypomina zatrudnienie lisa w kurniku).”

 Polonia amerykanska usuwa szkodniki

Z serii agentura wsrod Polonii nowojorskiej

TrackBack URI

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: