Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

20/02/2019

Antysłowiańska i antypogańska propaganda rodem z Niemiec…

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 21:25

blog polski

.

.

Znajomy, Heniek, podesłał mi dwuczęściowe niemieckie opracowanie dotyczące Słowian Połabskich. Nie wspominałbym o nim, choć jest stronnicze – no bo czego można oczekiwać od Niemców. Choć i tak piszą pozytywniej o Słowianach, niż gorliwi katolikopolacy, wg których Słowianie to była dzicz bez kultury, żyjąca nieomal na drzewach i dopiero katolicyzm zrobił z nich ludzi i dał im kulturę. A to są rzeczone linki:
https://morgenwacht.wordpress.com/2019/01/29/die-slawen-teil-1-ihre-geschichte/
https://morgenwacht.wordpress.com/2019/01/30/die-slawen-teil-2-alltag-wirtschaft-religion/
.

Niemieckie opracowanie, choć też stronnicze, przyznaje jednak Słowianom zdolności rzemieślnicze, w tym i w rzemiośle artystycznym (ozdobna biżuteria), oraz zdolności w budownictwie obronnym (na zdjęciu – rekonstrukcja grodu w Gross Raden):
.


.
Niemniej, jak należało oczekiwać, owo opracowanie propaguje niemiecką, allochtoniczną, jedynie słuszną wersję historii, zgodnie z którą Słowianie do środkowej Europy przywędrowali dopiero w VI wieku, a pod jego koniec zajęli Połabie. Wcześniej naturalnie żyli tam Germanie, którzy z niewiadomych powodów tereny te opuścili. A inni Germanie – ze Skandynawii…

View original post 848 more words

Advertisements
TrackBack URI

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: