Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

31/01/2019

[Dyskusja] Polactfo nadal lubieje Konstytucję 3. Maja

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 10:59
PB: Panie Ziolo, Trafił Pan na grono już dawno uświadomione, przez takich znakomitych badaczy jak Andrzej Szubert (zawodówka… a Pan jakie ma wykształcenie?).

Grono wyleczone z żydłackiej hasbary do kuszenia polactfa zbyt leniwego, by wziąć się za czytanie, jeśli nie badania i publicystykę żeby uświadamiać Rodaków.
Na razie pokazał się Pan jako opóźniony w rozwoju. Tacy jak Pan “entuzjaści” zafałszowanej historii Polski dali się nabrać np. na brednie chrabji Potockiego. Żaden wstyd, nawet giganty intelektualne jak Alex Berdowicz z PorozmawiajmyTV i Jerzy Zięba (uleczyciel) dali się chrabjemu nabrać emocjonalnie. Czekamy na coś lepszego od Pana…
Piotr Bein, blogi Grypa666 i PiotrBein.WordPress.com
.
Walerian Dąbrowski: Naprawdę żal, że jeszcze ktoś ma tyle czasu aby brednie wciskać z obcym Aktem prawa, który dobił Polskę.
.
Andrzej Szubert: Można mocno się zdziwić ile aktualnych kwestii. I ile ponadczasowych zagadnień zawierała.
Demagogia – konstytucja zawierała niewiele aktualnych kwestii (oddanie władzy obcym) i zero ponadczasowych zagadnień. Widzę, że Kornelowi na starość – i jego klakierom też – całkiem odbija…
Pomijam już fakt, że konstytucję uchwalono nielegalnie, w warunkach zamachu stanu (w podobny sposób usraelowi banksterzy narzucili w 1913 roku FED). Odwoływanie się do żydowskiego boga nic konstytucjonalistom nie pomogło, a król nie rządził z woli narodu, bo z udziału w elekcji 90% narodu było wykluczone.
Konstytucja miała tylko jeden dobry zapis – obłożenie kościoła, nareszcie, po wiekach pasożytowania na państwie i owieczkach,  podatkiem w wysokości 20%. Tyle, że nastąpiło to o wieki za późno a podatek był o wiele za niski.
Innym warunkowo dobrym zapisem byłoby zniesienie liberum veto. Niestety wobec oddania w myśl konstytucji po śmierci Poniatowskiego tronu w dziedziczne władanie niemickim Saksończykom był to zapis szkodliwy, gdyż wtedy samowoli Niemców na tronie nikt nie mógłby już zawetować.
Najgorszym zapisem było właśnie oddanie tronu po śmierci Poniatowskiego na dziedziczną własność Niemcom. Czego nie osiągnęło niemieckie cesarstwo, brandenburczycy, luksemburczycy i krzyżacy – osiągnęła konstytucja 3 maja – dawała panowanie niemieckiej dynastii nad Polakami.
Innymi szkodliwymi zapisami było odebranie praw obywatelskich tzw. gołocie szlacheckiej, stanowiącej większość szlachty z równoczesnym umożliwieniem zakupu ziemi i ubiegania się o nobilitację bogatemu mieszczaństwu zdominowanemu przez ludność niemiecką i żydowskich kupców i bankierów.
Konstytucja przez utworzenie w miejsce wielonarodowej Rzeczypospolitej unitarnego “Królestwa Polskiego” była nie przyjęcia dla Litwinów i Rusinów, których razem było więcej niż Polaków. Oni nie mieli ochoty ani być Polakami, ani jako Litwini i Rusini obywatelami drugiej kategorii.
Konstytucja przez ustanowienie żydo-katolicyzmu religią państwową była nie do przyjęcia przez prawosławnych i protestantów, których razem było więcej niż katolików. Zamiast więc łagodzić napięcia etniczne na linii Polacy- Litwini i Rusini, oraz napięcia i konflikty religijne na linii katolicy – prawosławni i protestanci – jeszcze je wzmacniała i zaogniała.
Największym jej mankamentem było jednak to, że poza ogólnikowymi frazesami i obiecankami konstytucja nie zrobiła niczego, ani jednego małego kroczku w celu poprawienia losu pańszczyźnianego uciskanego i wyzyskiwanego chłopstwa stanowiącego 3/4 mieszkańców. Troszczyła się tylko o katolicką elitę i bogate, najczęściej niepolskie mieszczaństwo. No i o tron dla Niemców.
Tylko ignorant może ją zachwalać…
as
 
.

Am Mi., 30. Jan. 2019 um 19:35 Uhr schrieb Aleksander Z. Ziolo:
Konstytucja 3 Maja. Całość. Zachęcam do zapoznania się.
Można mocno się zdziwić ile aktualnych kwestii. I ile ponadczasowych zagadnień zawierała.
TrackBack URI

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: