Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

28/01/2019

Haracz i bezprawie tzw. “wymiaru sprawiedliwości” w sprawie Mateusza Piskorskiego – więźnia sumienia…

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 10:10

blog polski

.

.

Mateusz Piskorski bezprawnie i bezpodstawnie więziony jest już od ponad 2 lat i 8 miesięcy. Przez cały ten okres prokuratura nie była w stanie przedstawić dowodów na zarzucane mu szpiegostwo. Mimo to usłużne sądy przedłużały na jej wniosek wobec Mateusza Piskorskiego areszt “wydobywczy”. PiSrallici stojący za tym bezprawiem zignorowali nawet apel grupy roboczej ONZ ds. arbitralnych zatrzymań o wypuszczenie aresztowanego lidera partii Zmiana na wolność:
.
“W opinii grupy roboczej ONZ ds. arbitralnego pozbawienia wolności, eksperci wnioskują do polskiego rządu o niezwłoczne podjęcie środków niezbędnych do naprawy sytuacji lidera partii Zmiana Mateusza Piskorskiego i doprowadzenia do jej zgodności z normami międzynarodowymi. Zdaniem ekspertów “odpowiednim środkiem naprawczym byłoby niezwłoczne zwolnienie pana Piskorskiego i zapewnienie mu egzekwowalnego prawa do odszkodowania”.
.
Grupa uważa, że polski rząd powinien w sposób pełny i niezależny zbadać okoliczności pozbawienia Piskorskiego wolności oraz podjąć odpowiednie kroki wobec tych, którzy są odpowiedzialni za naruszenie jego praw.”

View original post 396 more words

Advertisements
TrackBack URI

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: