Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

04/01/2019

Antyhistoria na stronie “Ciekawostek historycznych.pl”…

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 06:28

blog polski

.

.

Gdy czytałem podrzucony mi przez znajomego, Darka, tekst pt. “Zmyślone pogaństwo. Czy nasi słowiańscy przodkowie byli ateistami?”
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/11/04/zmyslone-poganstwo-czy-nasi-slowianscy-przodkowie-byli-ateistami/
.
aż kręciłem głową ze zdziwienia – jak może zawodowy historyk, redaktor naczelny “Ciekawostek historycznych.pl” Kamil Janicki wypisywać takie banialuki i dryndymały. Kto i gdzie uczył go historii? Już pierwsze jego dwa słowa – “Religia Słowian” dyskwalifikują go.
Wiem, że notorycznie wierzenia (Wiara/Wiedza) pogan, nie tylko Słowian, nazywane są “religią”, ale one religią (łac. religare) nie są. W terminie tym występuje owo nieszczęsne “re” czyli ponowne/powtórne – “ligare” – czyli związanie/połączenie się – oczywiście z “bogiem”. Termin ten stosować można tylko do tzw. “religii objawionych”, czyli wymyślonych, opartych na zmyślonym “objawieniu” i skodyfikowanych dogmatach i prawdach wiary. Określają one ściśle w co i jak wyznawcy mają czy wręcz muszą wierzyć. Religia musi mieć spisany kanon. Dobrym przykładem czym jest i jak powstaje religia jest biblijny mit o Abramie/Abrahamie. Wg…

View original post 4,297 more words

TrackBack URI

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: