Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

25/12/2018

[Dyskusja] Wczoraj Moskwa dziś Bruksela

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 10:25
Andrzej Szubert: Panie Zdzisławie, dodam jeszcze kilka punktów:
– W ramach RWPG Polska była po ZSRR najsilniejszym gospodarczo krajem Bloku Wschodniego. W ramach jewrounii jest daleko w tyle za Niemcami, a także za Francją, Włochami i Hiszpanią. Nawet Szwecja mająca tylko 10 mln mieszkańców jest przed III Rzydopospolitą. A nawet Holandia, prawie trzykrotnie mniejsza.
– Militarnie w ramach Układu Warszawskiego LWP było po Armii Czerwonej najsilniejszym wojskiem. W ramach bandyckiego NATO “polskie” wojsko nie ma praktycznie znaczenia.
– Przez cały okres PRL tylko raz ZSRR zażądał udziału LWP jako statysty, bez konieczności walki, do pacyfikacji praskiej wiosny. Po dwóch miesiącach żołnierze wrócili do Polski. W czasach III Rzydopospolitej “polskie” wojsko było wykorzystywane jako mięso armatnie w Iraku i Afganistane. Zmuszone było strzelać do Irakijczyków i Afganów w niepolskich interesach.
– W czasach PRL ZSRR był wiarygodnym gwarantem przynależności do Polski Ziem Zachodnich. Obecnie takiego gwaranta nie mamy.
.
Zdzisław Jankowski:

Nie zgadzam  z opinią ze wczoraj w Moskwie dziś w Brukseli, ze to jest to samo. NIE JEST TO SAMO

1. Polska w granicach ZSRR nie była, miała swoje państwo – Polska kraj w Unii Europejskiej, przestał istnieć i bez jednego wystrzału, nie jest państwem jest korporacja zarejestrowaną w Waszyngtonie upiku

2. Polska w PRL-u razem z II RP wybudowała ponad 8500 zakładów przemysłowych o znaczeniu strategicznym – Polska w Unii Europejskiej 8437 zakładów zostało zniszczone i wyprzedane za naciskiem Brukseli.

 3. Polska w PRL miała państwowy system banków własny – Polska w Unii Europejskiej III RP banki są wszystkie prywatne, mówił w mediach Prezes NBP pan Andrzej Glapiński i uzależnione są od BS i MFW..

4. Polska w PRL-u była państwem jednonarodowym – Polska w UE III RP jest państwem wielonarodowym, bo tak Bruksela każe.

5. W PRL -u nasi posłowie nie zasiadali w parlamencie rosyjskim – Polska UE III RP posłowie zasiadają w parlamencie Unijnym w Brukseli

6. Polska za PRL po stronie gospodarczej była państwem suwerennym, siódmą gospodarką świata przemysłowo rolniczą wg ONZ z 1975r – Polska w UE III RP pod dyktatem Brukseli jest państwem usługowym jak podają statystyki na 74 miejscu w świecie, bez żadnych perspektyw rozwoju, państwem kolonialnym

7. Polska w PRL-u poziom życia obywateli był wyrównany z pełnym zatrudnieniem, nikt nie umierał z głodu – Polska w Unii Europejskiej, pod butem brukselskim poziom życia dzieli się na bogaczy i biedotę z bezrobociem. Miliony Polaków pozbawione zostało pracy, chleba i nadziei. Z wolności pozostała wolność umierania w ciszy i rozpaczy a media wasalne ukrywają.

8. Polska w PRL Polacy pracowali i służyli sobie i państwu, byli u siebie panami. W III RP do Unii Europejskiej wyjechało za chlebem pracują u pana obcego, jesteśmy parobkami, bez swojego państwa.

9. Polska w PRL miała 100% towarów na półkach polskich, produkowanych w polskich fabrykach – Polska w III RP jest na półkach około 100% towarów produkowanych w obcych krajach, bo tak Bruksela każe.

10. Polska Rzeczpospolita Ludowa , bo to był system państwowy, bez korupcji – Polska III RP to system mafijny, korupcyjny, prywatny korporacyjny,.

11. Polska jako kraj suwerenny żadnych składek do ZSRR nie płaciła –  Polska do Unii Europejskiej płaci składkę  miliardową w euro co roku w 2015 zapłaciła składkę 74 mld euro, dostaliśmy z UE na działalność 67 mld euro..

12. W Polsce były wojska ZSRR, tz. Układu Warszawskiego które stały na straży obrony systemu państw Socjalistycznych, wszystkich, najwięcej wojska rosyjskiego było w NRD i były utrzymywane przez ZSRR – Obecnie w Polsce stacjonują, wojska NATO amerykańskie, kanadyjskie, niemieckie + inne do obrony prywatnych korporacji a koszty utrzymania ponosi Polska. NATO  jest prywatną armią do obrony globalizmu światowego.

POKAZAŁEM  MAŁY WYCINEK RÓŻNICY MIEDZY PRL-m a Unią III RP – Brukselą w KTÓREJ RZĄDZĄ GANGI PARTYJNYCH NAJEMNIKÓW, KTÓRZY ZDRADZILI NARÓD. Banda ta nie myśli o dobru narodu ale o własnych interesach.

Związkowi Radzieckiemu to nie przeszkadzało, ze Polska się rozwijała i była przykładem do innych państw Socjalistycznych. W Moskwie oceniano Polskę jako her etyczne odgałęzienie Socjalizmu z prywatnymi warsztatami, prywatnym rolnictwem, ogrodnictwem. Polska zachodowi była potrzebna jako rynek zbytu dla zachodnich towarów. Zachód traktuję Polskę jako łup wojenny, udało im się podbój bez wydobycia miecza. Pomogli im okrągłostołowi  zdrajcy – mniejsze wiki, którzy podstępnie ulokowali się w sercu Rzeczpospolitej Polski i zdradzają do dziś. Mam odpowiednie swoje lata z wojny i wiem co piszę.

TrackBack URI

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: