Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

19/12/2018

Profesor izraelski buduje muzeum Getta Warszawskiego — naiwność Katarzyny TS na wPrawo.pl

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 13:32

Izraelski prof. Czy chodzi o naprostowanie historii Szoa? Czy potępia Blatman chucpę z ustawą o IPN i nieprawne roszczenia żydłackie? Nic takiego! Debata żydowsko-żydowska  sprowadza się do zderzenia dwu opinii o tym, co należy podkreślić w badaniach i upamiętnianiu Holokaustu i jakie lekcje wynikają dla Żydów.

File photo: Hungarian Prime Minister Viktor Orban, center, and his wife Aniko Levai visit the Hall of Names at the Yad Vashem Holocaust Memorial in Jerusalem, July 19, 2018. AP Photo/Oded Balilty)

Opinię oponenta reprezentuje prof. Hava Dreifuss z Jad Waszem. Wg niej, Blauman kolaboruje z rządem polskim, negatem Holokaustu.  Z kolei Blauman ma pretensje, że Jad Waszem pierze grzechy obcym antysemickim, faszystowskim, rasistowskim czy po prostu morderczo bandyckim  przywódcom i politykom takim jak Wiktor Orban, Rodrigo Duterte czy Matteo Salvini:

Serce mi się łamie na widok moich kolegów, uczciwych i lojalnych badaczy Holokaustu, gdy oprowadzają […] złoczyńców, jakich rząd Izraela posyła do Jad Waszem na absolucje w imię ofiar Holokaustu, w zamian za zbieranie poparcia dla Izraela przez instytucje międzynarodowe.

Jak można wobec tego krytykować rząd polski! — oburza się Blatman. Wszak każdy rząd polski — nacjonalistyczny PiS i poprzedni w koalicji liberalnego centrum — wydaje rocznie dziesiątki milionów  na konserwację miejsc żydowskich. Szybko dodaje jednak, że to nie usprawiedliwia bieżącego stanowiska W-wy ws. Holokaustu:

Polski rząd ma problematyczną agendę w wyjaśnianiu przeszłości, czego nie musimy akceptować i faktycznie powinniśmy nawet krytykować. Ale polski rząd nie ingeruje w peace personelu muzeum […] i na pewno nie w opracowanie narracji muzealnej. 

Blatman nalega na przedstawienie w jego Muzeum perspektywy Holokaustu innej niż etnocentryczna żydowska, syjonistyczna i nacjonalistyczna:

Holokaust można badać z punktu widzenia żydowskiej historii w tym okresie jako integralną część historii Polski i okupacji nazistowskiej. Trzeba się zgodzić, że okropną tragedię Żydów podczas II wś. można i należy rozumieć częściowo poprzez jednoczesne badanie – z odnotowaniem różnic, podobieństw i elementów wspólnych – tego, co zdarzyło się Polakom, Romom, wojennym więźniom radzieckim  i in. zamordowanym obok Żydów […] 

Przesłanie o Holokauście w Muzeum Getta Warszawskiego ma być inne niż w Jad Waszem: humanistyczne, uniwersalne i inkluzywne — obejmujące obok tragedii setek tys. ofiar w Getcie  także znacznie szerszą strefę terroru, gdzie setki tys, in. ludzi cierpiały i walczyły o przetrwanie po drugiej stonie muru. Oczywiste różnice między losami tych dwu grup nie zwalniają […] z przedstawienia tego złożonego przesłania i żądania od zwiedzających, by uchwyciły lekcje muzealne.

Blatman dodaje, że większość z zamordowanych 450 tys. Żydów  Getta Warszawskiego była obywatelami polskimi i jako tacy powinni być upamiętnieni.

Co z tego wynika dla Polaków

Obie opinie, Blatmana i oponentów, są judeocentryczne… Jakby Holokaust nie był genocydem z rąk niemieckich żydowskich syjonistycznych nazistów — z planu żydowskiej banksterii i ich syjonistów globalnych — na ponad 20 grupach, w tym największa Słowianie oraz Żydzi w Szoa.

Blatman łaskawie daje kredyt Polakom za finansowanie żydowskich miejsc, lecz nie odciął się od żydłackich oskarżeń nas o zbrodnie “nazistów”. Zapowiada inny niż dotąd styl przedstawienia Holokaustu, ale z zachowaniem łgarstwa  najważniejszego, jakie wyznacza różnicę między Holokaustem Polaków a Szoa Żydów:  nas mordowali obcy najeźdźcy, a Żydów — syjonistyczni współplemieńcy.

Jakie ma Blatman szanse na narrację, jakkolwiek okrojoną z prawdy historycznej? Żadną, bo dotąd nigdy nie wygrała prawda i historiografia, tylko polityczny judeocentryzm załganej wersji Biznesu Holokaustu syjonistów, sprawców i Szoa i całego Holokaustu.

W tym świetle, naiwnie wygląda umiarkowana aprobata muzeum w wersji Blatmana przez Katarzynę TS na wPrawo.pl:

Czy będzie tam pokazana przeszłość taką, jaką ona była? Mam nadzieję, że tak. Mam nadzieję, że na wystawie znajdzie się prawda o niemieckiej zbrodni ludobójstwa przeprowadzonej na Żydach, a którą to zbrodnię dziś usiłuje się przypisać Polakom..

Zapowiedzi drobnej korekty jak np. uwzględnienie ortodoksów, mają dla Katarzyny TS dodatnie znaczenie, ale nie dla Polskiej Racji Stanu ani dla Ogólnoludzkiej wobec utrzymania Łgarstwa Naczelnego. Przywrócenie winy Niemcom odciąży nas z niebyłych zbrodni. Ale utrwali zadry polsko-niemieckie, podczas gdy syjonistyczni sprawcy Holokaustu pozostaną poza zasięgiem lupy sprawiedliwości.

Większość Żydów w Getcie była obywatelami RP wg Blatmana. To niech zakwestionuje bezspadkowe roszczenia Biznesu Holokaust, które należą się państwu polskiemu. Skoro za murem też był Holokaust (dlań mniej jakościowy bo gojowski), to niech zdejmie z Polaków załganą hańbę o współudział, zaprotestuje chucpę z IPN i wystąpić w Kongresie USraela o odwołanie 477.

Niech też rycerz prawdy Blatman oficjalnie, z pompą i rozgłosem jak ws. Muzeum, potępi swych ziomków Grossa, Grabowskiego, Engelking i Żbikowskiego w naukowej debacie.

holocaustDlatego nie planuję wizyty w jeszcze jednym przybytku antypolskości, za pieniądze, na hańbę i zgubę Polaków. Muzeum wykluje ałtorytety, które “udowodnią” światu, że w gettach grasowały Polenraty i Polenpolizei, więc należy się jakieś 300 mld.

3 Comments

  1. […] Jeśli nie poluzują pseudo-historycy judeocentrycznie poprawni, to awansujemy na “sprawców” także Zagłady Getta Warszawskiego. Czy po to profesor izraelski buduje muzeum Getta Warszawskiego? […]

    Pingback by Hasbarnik Holo-kozdu Dariusz Libionka z Centrum Badań Holokaustu PAN o hagadzie pt. “pogrom” w Kielcach | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina — 31/12/2018 @ 20:37

  2. […] Profesor izraelski buduje muzeum Getta Warszawskiego — naiwność Katarzyny TS na wPrawo.pl […]

    Pingback by Joanna Gronostajska (Motion Media Production, Chicago) ukradła prace Andrzeja Szuberta dla reklamy swej firmy | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina — 01/01/2019 @ 05:59

  3. […] Czyżby wzorcem całkowitego obwinienia Niemców po II wś. za Holokaust, judeocentrycy dążyli teraz do wybielenia skrajnych syjonistów jak Betar,  by zrzucić winę na Polaków za likwidację Getta i domagać się się dalszych odszkodowań? Jeśli nie poluzują pseudo-historycy jak ww. antypolski Libionka czy Jan Grabowski, który klasyczną szkołą oszusta Tomasza Jana Grossa “udowadnia” współwinę polskiej policji granatowej w Szoa, to awansujemy też na “współ-sprawców” likwidacji Getta Warszawskiego. Czy po to profesor izraelski buduje muzeum Getta? […]

    Pingback by Film “Tora i miecz” nie całą prawdę ci powie — manipulacje dla Holo-Biznesu i judeosupremacji | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina — 01/06/2019 @ 07:26


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: