Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

17/12/2018

[Dyskusja] Płaska Ziemia inspiruje ale tylko płaskogłowych

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 05:57

 

Andrzej Szubert: I do tego jest nieruchoma, leży w centrum wszechświata, a Słońce, planety i gwiazdy krążą dookoła niej. O tym piszą znawcy biblii –  “zbawienie.com”. Widać że biblia zbawiła ich… z rozumu. Zresztą dr Głogoczowski, po dwóch fakultetach (filozofia i fizyka) w meilowej dyskusji przekonywał mnie o tym samym podpierając się Arystotelesem. Myślenie ma przyszłość…

.

Krzysztof Kornatowicz: Przecież dyskutujemy w gronie ludzi inteligentnych, którzy wiedza dobrze, ze Ziemia jest płaskim dyskiem wspartym na trzech krokodylcach – czyż nie?!

.

Wiesława: Przecie oni dzisiaj po to dali nam te nauki, biblioteki, dopuścili książki głupców na rynek … abyśmy se głowy do końca  zepsuli …. jedno zaprzecza drugiemu …. i dzisiaj mamy właśnie takich geniuszy książkowych co nawet nie są zdolni zaparzyć kubka rumianku, jak nie mają na niego instrukcji w garści… ale kuźwa, ile to mądrali na necie w naukowy sposób udowadnia, że ziemia jest płaska

.

Andrzej Szubert: A ja Wiesi w odpowiedzi na jej tekst napisałem tak: dlatego Gautama nauczał, że aby osiągnąć oświecenie, należy oczyścić umysł ze wszystkiego, co do niego zostało nawrzucane podczas “edukacji”. Zakazywał też wiary w jakiekolwiek autorytety i  święte księgi:

Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym.
To jest najważniejszą lekcją, jaką u niego pobrałem.
.
Krzysztof Kornatowicz: Czytaj mniej… ucz się mniej… ale myśl więcej!  TO DOBRE JEST ! TO JEST BARDZO DOBRE MOTTO !

.
Taternik Himalajski: Człowiek czasem, zwykle, 90% i więcej jest jak osioł, który niesie na grzbiecie bibliotekę. Czytaj mniej… ucz się mniej… ale myśl więcej! by to – myśl – potrzeba wcześniej /?/ odrobić lekcje życia ze zrozumieniem, a jak nie było możliwości to może należy zacząć…
.
PB: Żeby to tak prosto było …to by syropu klonowego zabrakło 🙂 Żeby być Wiedźmą/Wiedźminem, trza być podłączonym do Stworzyciela. 5G chce to nam odłączyć.
.
Taternik Himalajski: 🍺 Piotrze, bo u Was piją tylko syrop klonowy, podobno.
.
PB: Nasza Wiedźma Wiesława (witryna Vismaya-Maitreya o oglądalności większej niż materiały Michalkiewicza) napisała wczoraj na poczekaniu poemat prozą, o intuicji i naszej boskiej świadomości przysypywanej liśćmi propagandy, demoralizacji i skrzywiania umysłowego… Kliknij na jej imię powyżej, wyróżnione w poczecie Ludzi Miesiąca Grudnia na Grypa666.
.
Krzysztof Kornatowicz: Obstaje przy swoim, a Pana mail mnie jeszcze w tym utwierdza, albowiem Pan potrafił tą kwestię oczadzenia społeczeństwa przez drukarzy świadomości zdefiniować w trzech zdaniach, których ciężko doszukać się w przekazie do którego się odnosiłem. Informacja musi być klarowna, podana do łatwego zrozumienia, a tego w krytykowanym przeze mnie filmie nie ma.
.
Andrzej Szubert: Witold, masz oczywiście rację, że nikt z nas nie ma “wiedzy samoistnej”. Samodzielne myślenie polega na tym, że z opinii i doświadczeń wielu innych osób odsiewamy to, co uważamy za nieprawdę i że potrafimy wyciągać własne wnioski, oraz logicznie je uzasadniamy. A to niestety jest trudną sztuką i dosyć rzadko spotykaną. Ja np. już w podstawówce miałem kłopoty z tym, że wbrew nakazanemu “programowi nauczania” wyciągałem inne wnioski, niż nakazywał “program” i nauczyciele. Nawet obrywałem za to lufy. Taki typek był ze mnie…

.
Witold: Wszystko jest to prawda [tak jak mowi Tatrenik i Andrzej] ale  obaj omijaja pewna prawde majc taka „samoistotnosc  wlasnej opinii”  za  jakis fakt   a nie za pewnego rodzju   filozoficzna bajke – bo niema czlowieka ( chyba pustelnik od urodzenia i bez rodziny i gluchy i slepy i bez wechu i dotyku )  żeby  nie miał swoich opinii opartych na czyichs innych i opinach i doswiadczeniach –  Każdy czlowiek zbiera w swoim worku umyslowym  wszytkie opinje i doswiadczenia jakie spotyka, slyszac, widzac, czujac, dotykajac, wachajac   i  je swoim rozumem przezuwa i z tego tworzy swoja opinje która może być nowa i dobra albo zla, albo stara i zla albo dobra  ale nigdy nie neutralna. Czlowiek nie może zdobyc doswiadczenie i  wiedzy bez   uzywania tych doswiadczen jaki jego poprzednicy już  sprawdzili ale TO NIE ZNACZY programowanie  .Programowanie jest tylko wtedy kiedy my sami zgadzamy się ze  to co slyszymy jest wedlug nas prawda która moza przyjac – i znow wracamy do tego umyslowego worka – bo faktem jest ze jezeli do tego umyslowego worka wkladamy kaka to i nasze opinie będą  tym wanialy. 
.
Andrzej Szubert: Panie Krzychu – a jednak Taternik ma rację. To nie jest bełkot.

Wszyscy ludzie są od urodzenia programowani. Najpierw przez rodzinę, potem przez szkołę, a owieczki przez kler. Najwięcej tych programów ukrytych jest w niepamięci, w podświadomości. Nie wiemy o nich, ale one wpływają na nasze  myślenie i postępowanie. Tylko zdecydowana mniejszość populacji zdobywa zdolność własnego, krytycznego, analitycznego i dedukcyjnego myślenia. Reszta “myśli” tak, jak ich zaprogramowano. Znam taki klasyczny przykład bezmózgowca – to mój znajomy, Józef. M. Mieszka w Pforzheimie. Inżynier z Opola. Unikam go, bo nie da się z nim o niczym sensownie rozmawiać. O czymkolwiek rozmawiamy, na cokolwiek ja powiem, on zawsze odpowiada tak: ale w telewizji mówili…bla, bla bla. I jak papuga powtarza co usłyszał w telawiwzorni, czy to niemieckiej czy u rebe Rydzyka. Zero zdolności samodzielnego myślenia.
Niestety nie jest on wyjątkiem i zdecydowana większość populacji, choć może w nieco mniej widoczny sposób, jest zdalnie sterowana mediami. Widać to zwłaszcza podczas wyborczych fars.
Tak więc nie można nazywać bzdurą czegoś, co bzdurą nie jest.
A tutaj próbka samodzielnego myślenia, wolnego od programowania przez innych.
.
Taternik Himalajski: Ten temat – Czy moje myśli są na pewno moje ? – jest do przemyślenia w okresie świąteczno – noworocznym dla tych wszystkich, którzy wszystko wiom. i że życie jest proste – trójwymiarowe, maksymalnie… a polityka, wiara i poświęcanie życia dla tzw.ojczyzny wyznaniowej jest najważniejsze

🍺 + kufel staropolskiego piwa dla jasnego myślenia
Motto; Więckowski Andrzej  lekarz medycyny „Żyj świadomie dziś, abyś nie musiał leczyć się jutro”
rozciągnijcie to na inne wymiary,fraktale otaczającej naz rzeczywistości
przynajmniej próbujcie
 
TrackBack URI

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: