Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

13/12/2018

PiS i PO to jest to samo zło – jak je pokonać?

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 07:04

https://wprawo.pl/2018/12/12/w-podjacki-droga-do-zjednoczenia/

Maksymilian Mówi

…”Są w ojczyźnie rachunki krzywd,
obca dłoń ich też nie przekreśli,
ale krwi nie odmówi nikt:
wysączymy ją z piersi i z pieśni”… Broniewski

Wiele osób walczących z systemem komunistycznym PRL wciąż jest w trudnej sytuacji materialnej. I to im trzeba pomóc. Ciekawe ile złotych przeznaczył na ten cel pan Leszek Balcerowicz, który będąc ministrem finansów krył aferę FOZZ, a teraz bezwstydnie na Twitterze komentuje aktualną polską politykę. Ilu takich jak on, skompromitowanych „bohaterów” transformacji okrągłostołowej wciąż pozostaje aktywnych na scenie politycznej, nie mając za grosz umiaru, samokrytyki, pokory, skruchy, wydaje im się, że należy się im miejsce w podręcznikach historii. Jeśli nawet to jako dla bohaterów negatywnych. Z innej strony patrząc na te wydarzenia, zastanawiam się czy mogło być inaczej, po tylu latach komunizmu. Pana Mateusza Morawieckiego musimy szanować, musimy nauczyć się szanować rząd, nawet będąc krytycznie umotywowani, jest to nasz rząd, po prawicy Boga. Wybrany przez naród. Prezydent także. Przyjdą wybory i wtedy ich rozliczymy. Bardziej martwią mnie poszczególni ministrowie i ich ministerstwa, no. Kultury. Pan Gliński zajmuje się głównie wydawaniem publicznych pieniędzy, miliony za to i za tamto. Po co nam potrzebne takie ministerstwo i taki minister?

 1. Piotr Bein Mówi

  Maksymilianie, czemu uważasz, że musimy szanować premiera i prezydenta, a rozliczać po ich kadencjach?
  Szkodnika w rodzinie napomina i dyscyplinuje się natychmiast. Ani dnia w ich kadencjach nie darować! Suwerenem jest naród a nie oni! Stały nacisk i protest społeczny, nieposłuszeństwo obywatelskie… MN2018 w W-wie był dobrym tego przykładem, a MN we Wrocku — wzorcem do naśladowania.

 1. MSW Mówi

  Po co nam ministerstwo kultury i minister (pan Gliński), który zajmuje się tylko wydawaniem pieniędzy? Miliony na to, miliony na tamto, raz złote raz euro. Albo po co nam partyjniak na szefa telewizji? Polacy chcą oglądnąć dobry film, teatr, rolnik szuka żony i inną rozrywkę. Polityka tylko po 23.00 i w niedzielę rano. Jest tak wiele dziedzin upolitycznionych, że naprawdę trudno żyć normalnie.

 2. Krzysztof Mówi

  Brawo – czekam na silną organizacje polską . Jestem z Wami i już macie mój głos!

 3. Piotr Bein Mówi

  „coraz więcej ludzi uświadamia sobie, że w istocie „PiS i PO to jest to samo zło”…”
  Na tym polega żydłackie oszustwo w „demokracji” — recykling lokajów jednego systemu krwiopijstwa. Anty-systemowcy ostrzegamy o tym naród od lat. A czy załapał, to okaże się przy następnych wyborach. Nie wstrzymuję oddechu. Okupant zawsze okazuje się przebieglejszy, w tym fałszowanie wyników.
  Próby konsolidacji były w wyborach do KneSSejmu w 2015 r. Spaliły na panewce, okupant znów wygrał, bo wśród patriotów wygrały interesy osobisto-partyjne.
  Trzeba rownież zdać sobie sprawę z siły kumoterskiej, którą nazywam szabas-gnojną. Są to miliony rodaków, którzy dla prywatnego wygodnictwa w walce o przetrwanie w padole Polin głosują na beton systemowy. Łatwiej bowiem przeżyć jako przydupas władzy niż o suchym pysku walczyć w szeregach narodu o suwerenność.

Advertisements
TrackBack URI

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: