Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

02/11/2018

Żydłacki demon-kratyczny hejt na 11 XI

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 18:23

Dnia Środa, 31 Października 2018 21:24 Jakub Kocjan | Akcja Demokracja <kontakt@akcjademokracja.pl> napisał(a)


Dzień dobry Andrzeju,

jestem wkurzony! Na tablicy upamiętniającej powstańców warszawskich nabazgrano skrót od „Heil Hitler” [1]. Niemal codziennie słyszymy o kolejnych pobiciach na tle rasistowskim. Środowiska skrajnej prawicy są coraz bardziej agresywne. A 11 listopada, kiedy powinniśmy się cieszyć z setnej rocznicy odzyskania niepodległości, znów będziemy świadkami Marszu Nienawiści, nazywanego przez organizatorów-nacjonalistów Marszem Niepodległości. 

W zeszłym roku uczestnicy tego marszu nieśli transparenty z rasistowskimi hasłami np. „Europa będzie biała albo bezludna” oraz faszystowskie symbole, tj. krzyże celtyckie [2]. Odpowiedzią Akcji Demokracji, jako ruchu ludzi przeciwnych nacjonalistycznej nienawiści, były działania w mediach społecznościowych, pokazujące sprzeciw tysięcy osób wobec takiego „świętowania” niepodległości. Czas na kolejny krok!

Zespół Akcji Demokracji zastanawia się nad trzema działaniami związanymi ze Świętem Niepodległości. Czy apelować do Prezydent Warszawy o zdecydowaną reakcję, jeśli uczestnicy Marszu Niepodległości będą łamać prawo. Może to zrobić, jeśli pojawi się na nim faszystowska symbolika, rasistowskie hasła czy pirotechnika [3]. Czy też adresatem naszego apelu uczynić policję, która ma obowiązek reagować na przemoc i nawoływanie do nienawiści. A może powinniśmy tłumnie pojawić się na alternatywnym marszu Koalicji Antyfaszystowskiej?

Dlatego teraz chciałbym Cię prosić o pomoc w podjęciu decyzji, co zrobimy na 11 listopada. Kliknij na jeden z poniższych przycisków i daj nam znać, na czym powinniśmy się skupić. Na Twoją odpowiedź czekam do piątku do godz. 15.00. Potem zespół Akcji Demokracji przeanalizuje wyniki ankiety. Andrzeju, czy chcesz wypowiedzieć się w tej ważnej dla nas sprawie? Wskaż najlepszy pomysł!

 

APEL DO PREZYDENT WARSZAWY O ROZWIĄZANIE MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI, KIEDY JEGO UCZESTNICY BĘDĄ ŁAMAĆ PRAWO
APEL DO POLICJI O REAGOWANIE NA ŁAMANIE PRAWA I PRZEMOC NACJONALISTÓW 11 LISTOPADA
ZAPROSZENIE AKTYWISTÓW I AKTYWISTEK ORAZ UDZIAŁ W MARSZU KOALICJI ANTYFASZYSTOWSKIEJ

Jeśli uważasz, że powinniśmy zająć się innym działaniem, kliknij tutaj.

To ważne, aby słuchać się nawzajem i korzystać ze swoich doświadczeń. Wspólnie decydujemy w najważniejszych sprawach – tak było, kiedy opowiedzieliśmy się za liberalizacją ustawy antyaborcyjnej oraz wspieraniem Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego wobec ataków polityków. Dlatego, w mroźny wrześniowy poranek, stawiliśmy się pod Sądem Najwyższym, gdy istniało ryzyko wprowadzenia do sądu PiS-owskiego „komisarza” [4], daliśmy jej siłę, by wytrwała do czasu decyzji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Teraz liczę na Twoją opinię o tym, jak przeciwstawiać się nacjonalistom.

Kliknij i podziel się swoją opinią:

 

APEL DO PREZYDENT WARSZAWY O ROZWIĄZANIE MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI, KIEDY JEGO UCZESTNICY BĘDĄ ŁAMAĆ PRAWO
APEL DO POLICJI O REAGOWANIE NA ŁAMANIE PRAWA I PRZEMOC NACJONALISTÓW 11 lISTOPADA
ZAPROSZENIE AKTYWISTÓW I AKTYWISTEK ORAZ UDZIAŁ W MARSZU KOALICJI ANTYFASZYSTOWSKIEJ

 

Dziękuję i pozdrawiam

Jakub Kocjan z Akcji Demokracji

 

[1] Krzyż celtycki i “14 88”. Nazistowskie symbole na biurze Obywateli RP i na tablicy poświęconej poległym w powstaniu warszawskim, gazeta.pl, 28.10.2018”.

[2] Oficjalnie “My chcemy Boga”. Ale na transparentach Marszu Niepodległości “Biała Europa”, wiadomosci.gazeta.pl, 11.11.2017.

[3] Art. 20 Ustawy o zgromadzeniach.

[4] Protestujący otoczyli Sąd Najwyższy. Mieli ze sobą tarcze z napisem „konstytucja”, wp.pl, 11.10.2018

 

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

1 Comment

  1. […] zachowaniami i dzialaniami co do MN, żydziory z użytecznymi szykują podpuchy popisdzielne: Żydłacki demon-kratyczny hejt na 11 XI On Friday, November 2, 2018, 12:18:57 PM PDT, centrum.info <centrum.info@wp.pl>: […]

    Pingback by [Dyskusja] Sprawa Barbary Poleszuk z Hajnówki służbową podpuchą? | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina — 04/11/2018 @ 00:24


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: