Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

02/09/2018

Fachowcy od polityki pieniężnej pilnie poszukiwani

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 17:50
jozef.kamycki@op.pl <jozef.kamycki@op.pl>
Sep 2 at 12:47 AM
Drodzy Polscy Patrioci
Zapewne Wy jak i wielu znajomych ma elementarną wiedzą na temat architektur monetarnych. Chcemy na naszym sejmiku Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych, który odbędzie się w Łodzi  w dniach 6-7 października “ukorzenić” jedną z proponowanych koncepcji reformy monetarnej. Deliberowane są dwa warianty: wariant z rynkową i wariant z administracyjną regulacją dopływu pieniądza do obrotu. Nie jest to temat może fascynujący ale nie tak trudny jak by się wydawało. Przed przyjęciem stanowiska uzgodnionego chcemy zbudować bazę argumentów zgodnie z metodologią SWOT. Kilka informacji podałem w tej notce: https://nikander.neon24.pl/post/145310,polska-doktryna-gospodarcza-rodza-sie-nowe-pieniadze.
Zachęcam do poszukiwania w Internecie wiedzy na temat Nowoczesnej Teorii Pieniądza (Modern Money Theory) oraz teorii pieniądza suwerennego (Souveregin money). Jest tego sporo. Pierwsza dotyczy modyfikacji architektury monetarnej z rynkowym mechanizmem dopływu pieniądza do obrotu. Druga wprowadza całkowicie nową koncepcję w której narodowe banki centralne stają się wyłącznym emitentem pieniądza suwerennego. My opowiadamy się za tym drugim rozwiązaniem. Nie wierzę, że nie znajdzie się minimum 100 Polaków, którzy w tej naszej dyskusji nie zechciałoby zabrać głosu. Pomóżcie w ich odnalezieniu. Tu naprawdę chodzie o grube pieniądze do odzyskania dla Polaków i uda nam się tylko wtedy, gdy wykażemy niezbędną determinację i silną armię świadomych Polaków.
W załączeniu przesyłam formularze SWOT do tych dwóch koncepcji.
Po wypełnieniu proszę o przesłanie ich do konfederacji na maila biuro@koreus.pl i/lub jozef.kamycki@op.pl Nasz kamrat Andrzej Jędrzejewski rezultaty będzie prezentował na naszej stronie www.koreus.pl w miarę spływu formularzy. Udowodnijmy, że Polacy potrafią się upomnieć o swoje niezbywalne prawo do suwerennej waluty i są zgodni co do tego jak nią będziemy się gospodarowali.
Nadmieniam, że jako konfederacja zwróciliśmy się do Trybunału Konstytucyjnego, Rady Polityki Pieniężnej oraz Prezydenta RP o możliwości złamania art 227 p1 naszej Konstytucji w art 4. Ustawy o Narodowym Banku Polskim. Czekamy na stanowisko.
Proszę rozsyłajcie tego maila wśród swoich.
Pozdrawiam serdecznie
Józef Kamycki – Konfederacja na Rzecz reform Ustrojowych.
Advertisements
TrackBack URI

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: