Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

16/08/2018

[Dyskusja] Opinią publiczną wstrząsnęło zawalenie mostu w Genui

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 00:49

Opinią publiczną wstrząsnął wypadek zawalenia pylonu mostowego we włoskim mieście Genui.

Dziesiątki ofiar, tragedia genueńczyków już wcześniej wymęczonych eksperymentami unijnymi. Masowa deindustrializacja, powolne wyludnienia miasta / spadek liczby mieszkańców o 25 %/ bezpowrotna utrata dumy z historii i niedawnego znaczenia miasta / jeden z większych portów europejskich, największy pod wzgledem przeladunkowym w basenia Sródziemnego Morza /.

Konstrukcja inż. Morandi niczym Most Brookliński w hańbie i wstydzie pogrzebala marzenia dumnych z historii genueńczyków.

Wprawdzie samą katastrofe poprzedzały ulewne deszcze i niemal teatralne błyskawice i gromy , to początek tragedii miał udziałem po stronie służb inżynieryjno urzędniczych oraz zepsutej klasy liguryjskich politykow.

Most, duma mieszkańców Ligurii. liczy sobie 50 lat istnienia, a przy istniejących ponad dwa tysiace lat konstrukcjach mostowych starożytnych Rzymian to drwina ze wspólczesności ,drwina z politechnicznej wspólczesnej wiedzy.

Początki tragedii zaczęł się wraz z postępującym procesem korozji betony, tym bardziej że to konstrukcja zbrojona. Każda ciura budowlana wie, jakie zjawiska zachodzą pomiędzy utlenającym się zbrojeniem a betonem,…. rok w rok ,przez dziesięicolecia proces degradacji postępowal.

W dobie bezinwazyjnej penetracji konstrukcji pewność monitoringu kondycji nośnej mostu wynosi 100 %.

Gdzież więc służby cywilne odpowiadające za ocene techniczną tego i innych artefaktów, gdzie reakcja municypalnych politykow w sprawie wyasygnowania niezbędnych środków dla zapobieżenia tragedii.

Poczekajmy jak wzbierze fala gniewu obywateli Genui i zaprowadzi do pierdla winnych tych zaniedbań.

W mojej małej ojczyźnie, przed laty zapadla decyzja budowy pomostu na Odrze. Wyasygnowano kasę, zaangażowano najtęższe glowy i rozpoczęto realizacje pomyslu.

Pomost powstał, dyplomy, medale i podwyżki rozdano az pewnego dnia pomost zniknął. Tak zwyczajnie, był i nagle przestal być.

Najbardziej uczeni spostrzegli ,że ów pomst zapewne mial byc przykładem zastosowania super tajnej technologii stealth , innowacyjnego zastosowania wojskowej technologii w cywilnym hydrotechnicznym artefakcie.

Wreszcie ktoś zauważył ze lustro rzeki nieustannie zmienia swą wysokość, jak jest wyższe pomost znika , jak niższe pojawia się. Pytanie jest takie: czy oddano premię , dyplomy, wynagrodzenie architekta i stu innych osób.

Wiktor Turowski

Lubuska Brygada Remontowa

 

PB: Liczba ofiar znikoma wobec cywili ginących w ż-wojnach. W samej Syrii przeciętnie ponad 200 osób na dobę… doba po dobie przez 7 już lat!

Katastrofy spektakularne i niemniej szokujące falszywe flagi żydłackie zawsze przyciągają uwagę publiki. Żont w Italii szybciutko obwinił prywatną firmę która ma koncesję na exploatację i konserwację mostu. Bzdura! Żaden żont nie ma prawa tego zrobić bez zachowania funkcji nadzorczej bo idzie o bezpieczeństwo i piniondze publiczne. Takie dzieło inżynierskie po zaledwie 50 latach (strategiczne obiekty projektuje się na ok. 100 lat) na gruzowisko skazać to zbrodnia tylko w mafijnych układach możliwa.

Mafia zbudowała, mafia zaniedbała, mafia zbuduje nowy most za mamonę podatnika. Kryzys ducha nie tylko w Polin. Miejmy nadzieję, że łby się posypią w Genui (mafia) i w żondzie (druga mafia).

++++++++++++++++++++++++====

PB (18.8.2018): Podejrzenie o użycie broni ukierunkowanej energii

Advertisements
TrackBack URI

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: