Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

10/08/2018

Jak nie walczyć z neo-marxizmem — Karoń u Roli

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 08:55

 

PB: Karoń zapędził się o dodatnim efekcie katolicyzmu na przemoc mężczyzn wzgl. kobiet. Ku zachwytowi katolików, co widać na forum — typowe dla zbyt wielu z nich bezmyślne żywienie się poczuciem wyższości nad innymi wyznaniami/religiami i specjalnej misji w Europie jeśli nie w świecie.

Karoń miał oświecać, a ciemno-grodzi. Nie sprawdził szczegółów badań, których wyniki w postaci grafiki pokazał i omawiał, konfabulując i fantazjując. Materiał nadesłał mu internauta. Jeśli sam nie potrafi wyszukać, to mógł Karoń poprosić korespondenta o linka, zamiast wczytywać bogożyczeniowo swą demagogię w grafikę.

Wygógliłem tytuł raportu podany na grafice i czytam w wersji pdf:

  • Ankieta w 2012 r. u 42 tys. kobiet.
  • Ok. 1500 ankietowanych w każdym kraju UE.
  • Ujednolicone pytania: przemoc ze strony mężczyzn (Karoń nie wiedział czy od kobiet także)…

Karoń zapowiadał się nieźle, podsumowując parę lat temu neo-marxizm odbiorcy polskiemu, pozbawionemu możliwości trawienia obcojęzycznej literatury dostępnej na Zachodzie. Pochwalilem go za to jako ‘wschodzącą gwiazdę’. To już bodajże drugi przypadek, który demonstruje iż jego gwiazda spada. Przewidywalnie, katodebile wezmą moje i podobne słowa od innych za “plucie na ich wiarę”, co można zweryfikować w odzywkach do rzeczowej krytyki na forum Roli.

Podobnie jak inni niekwestionowani guru i gawędziarze narodowi, u zniewolonej intelektualnie publiki Karoń zastawił sieci ignorancji i skrzywienia na swe pojmowanie. Nalegający na uczciwość intelektualną, Karoń obraża inteligencję rozumnych. Rola, dość ograniczony, ale z węchem do biznesu, wie pod jaką publikę wybierać gości. Tylko że traci przy tym publikę inteligentną, w tym katolicką.

Mimo że raport jest po polsku, może tylko jeden procent z paruset komentujących u Roli zajrzał doń! Za to dyskusyj w nieskończoność, a absurdów i idiotyzmów na kopy…

Wg raportu, odpowiedzi na ankietę zabarwia kulturowe tło ankietowanej, zależne od kraju, statusu społecznego osoby, jej religii (islam w Hiszpanii od wieków)… Wiele z tego uśrednia się w próbce ok. 1500 ankiet, np. wykształcenie i status zawodowy, lecz religijne i kulturowe tło determinuje interpretację pytań przez ankietowane, np. co uważa za (str. 30):

  • niechciane dotykanie, przytulanie lub całowanie
  • uwagi lub żarty o charakterze seksualnym, które Panią obraziły

Tamże: Badanie wskazało na różnice w postrzeganiu molestowania seksualnego przez różne osoby. Różnice w subiektywnym rozumieniu zachowań stanowią rówież odzwierciedlenie przeważających wartości społecznych i kulturowych, norm i poglądów na role płciowe i właściwe zachowania pomiędzy płciami.

Na statystki “przemocy” wpływa też zachowanie mężczyzn, zależne  np. klimatu, temperamentu, procentu ciapatych w narodzie itp. Zdrowi na umyśle na forum Roli odnotowują podobne, np.

zed dez: Analiza znowu jednostronna i nieco tendencyjna. Najprostszy kontrargument brzmi tak: w krajach skandynawskich raportowana jest zdecydowanie większa częstość molestowania/nękania, bo to tam żyją świadome kobiety, które zgłaszają przypadki takich zachowań. W Polsce kiedy dziewczyna idzie ulicą i chłopaki spod budki na nią zagwiżdżą – pewnie odejdzie, Szwedka również odejdzie, ale zgłosić molestowanie.

Edward Dobromir: PANIE KAROŃ jeśli pan będzie dawać jako dowód przemocy LEWACKIE STATYSTYKI, to daleko nie zajdziemy, należy prowadzić własne statystyki na zasadzie własnych kryteriów! Ponadto jeszcze każdy kraj w UE ma inne kryteria tzw. ,,przemocy wobec kobiet”.

gregentertainment: Ważne pytanie: Z jakich pozycji Pan Karoń mówił o wierze i Kościele. Czy z pozycji autentycznej wiary, czy z powodów utylitarnych, niejako korwinowskich. Bo Korwin podkreśla wagę wiary ze względów utylitarnych dla społeczeństwa. Odpowiedź na to pytanie jest ważna dla odbiorców tego materiału. Chodzi o najzwyklejszą uczciwość intelektualną!

Iris: To nie jest atak na kościół panie Karoń. To jest czas, gdy można mówić prawdę i jest czas prawdy. Czas zacząć mówić o pożarze Biblioteki Aleksandryjskiej i soborze nicejskim w 325 roku i tym wszystkim co zostało wymiecione z historii na użytek ekspansywnej hegemonii kk, także dotyczącej Słowian oraz ich holocaustu przez rycerzy z krzyżem na sztandarach. Te bajanie o doniosłości i kk w rozwój naszej kultury etc.. włóżmy sobie w buty w porównaniu z tym, co nam zabrano choćby w ostatnim akcie zbrodni czym było ludobójstwo na albigenesach których kultura także techniczna mogła dać Europie niezwykłą tysiąc lat temu. Ale zamieciono ich i katarów z powierzchni ziemi mordując np w Tuluzie wszystkich jak leci, nocą, kobiety dzieci i starców 25 tysięcy ludzi w jedną noc. ( Panie – pytał zakonnik – a jak rozpoznamy kto heretyk kto katolik? – Tnij wszystkich, pan rozpozna w niebie kto swój a kto wróg) . I wiadomości z ostatnich dni – Watykan wydał od 1950 roku na zatuszowanie przestępstw seksualnych księży 4 bilionów dolarów. To są dane z raportów watykańskich. Coraz więcej ludzi nie potrzebuje już tych pasożytniczych instytucji do kontaktu z Bogiem, i coraz więcej osób wie, że Jezus nie stworzył religii i nie ma z kk nic wspólnego.

 

Karina_sz: Panie Krzysztofie, mozna z tych badan wysunac jeszcze inny wniosek.. W krajach postepowych molestowaniem moze byc wszystko.. Im bardziej postepowy kraj tam ludzie wiecej na siebie donosza i ciagaja po sadach o byle gowno…Serwis filmowy Netflix wprowadzil ostatnio nowy regulamin dla pracownikow. Uznaje, ze molestowaniem jest spojenie dluzsze niz 5 sekund, ktore mozna zglaszac. W Szweckich szkolach namawia sie dzieci do donoszenia na rodzicow. W wyniku tego wiele dzieci naduzywajac swojej wladzy zostaje pozniej z placzem odebrabych od rodzicow. Prosze wygooglowac akcje #metoo w USA, a dokladniej w liberalnym Los Angeles.

[…] W zachodnich krajach mezczyzni sa zniewiesciali, oni nawet nie spojza na dziewczyny. Zreszta nawet jak by sie spojzeli to zaraz by mogli byc oskarzeni o molestowanie. Jak ida to patrza na chodnik a nie w oczy a nie daj Boze w dekolt! Serio takie prawdziwe molestowanie praktycznie na zachodzie nie istnieje. A te zglaszane to zemsta kobiet na szefach czy bylych. Kobiety na zachodzie naduzywaja swojej wladzy. PS. Mowie o mezczyznach bialych.

[…] nekaniem na zachodzie moze byc wyslanie przez chlopaka do dziewczyny zaproszenia do znajomych na fejsbuku.. A nie daj Boze polajkuje zdjecie z przed 80 tygodni!! Psychopata do zgloszenia! Serio, to mezczyzni maja przechlapane na zachodzie a nie kobiety.. I caly czas mowie o tych bialych..

Ti Iw: Karon chyba nie lapie jednej kwestii a mianowicie takiej że nikt przy zdrowych zmysłach nie pójdzie za jego koncepcja o tej nadrzędnej roli instytucji skompromitowanej wielokrotnie na przestrzeni wieków o czym Karon doskonale wie To że nie ma żadnych innych alternatyw na lewactwo (na stan obecny) wcale nie znaczy aby reanimowac trupa moralnego

Mareksempal: Przejrzałem sobie komentarze z czatu. Jestem przerażony debilizmem większej części komentatorów. Zastanawia mnie, dla czego ci ludzie mają prawa wyborcze. Rozumiem, że na czacie można pisać wszystko bez konsekwencji, ale to świadczy tylko i wyłącznie o poziomie komentatorów. Ale posiadanie przez nich praw wyborczych, już wpływa, czasem tragicznie, na życie innych ludzi. Patologia.

Prawy & Sprawiedliwy: [kilka komentów]

Badacz zakwestionuje także mniej więcej stałą wielkość próbki (1500 kobiet) na kraj, bez wzgl. na ogólną liczbę mieszkańców, udział ciapatych i muślimów w populacji itd. Poziom istotności i ufności statystycznej rośnie z proporcją próbki wzgl. liczby osobników w populacji. Ponieważ największe ludnościowo kraje wykazują rzekomo negatywniejszy wskaźnik przemocy, to są te rezultaty jednocześnie mniej statystycznie istotne w porównaniu do mniej licznych populacji.

Pozornie negatywny prym Skandynawii we wszystkich badanych kategoriach przemocy wynika… z wyższości ich kultury względem katolicyzmu i in. religii w UE (patrz ww. komenty). Czyli wniosek odwrotny do tego w lewackim raporcie i od Karonia, który dał się na to złapać.
Karoń skompromitował się jako badacz, nie po raz pierwszy. Powinien dać spokój pracy “badawczej”. Jak chce robić kefir w mózgach Polakom, goszcząc u ciemniaków z mlekiem pod wąsem, to z szyldem na czole “Fanatyczny Dezinformator”.

W kategorii molestowania, Rumunia plasuje się na poziomie Polski, będąc silnie prawosławna. Więc dana religia niekoniecznie określa badane statystyki, Sz. Panie Karoń. Co najwyżej powoduje to religijność narodowa, ilustrowana poniżej procentem wiernych w narodowej populacji:

Odsetek osób przyznających się do wiary w Boga w państwach UE

 

 

 

 

Advertisements

1 Comment


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: