Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

07/08/2018

[Dyskusja] Jaki Szlak nas trafi z Chin

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 05:01

[Kolejność: najświeższe u dołu. — pb]

Szlak Jedwabny — agitka marxistowska ż-imperializmu

PB:Wypierając się imperializmu, artykuł zachwala nowy szlak jako katalizator wielobiegunowości i pokoju światowego, równomiernego rozwoju dobrobytu, sprawiedliwości globalnej w handlu, korzyści dla wszystkich itp. kocopały. W Kanadzie już wiemy, co to oznacza: zalanie tandetą chińską i podróbkami, chinolami-milionerami i chińską mafią, które zniszczyły tkankę tradycyjną, wykupiły nieruchomości i zasoby naturalne, obniżyły nam dochody i poziom życia. 

Stary Szlak nie penetrował Afryki, najszybciej obecnie zaludnianego kontynentu.. Nowy sięga tam (mapka pokazuje szlak morski oraz lądowy poprzez węzeł turecki) i do Azji Płd. Wsch. (Indonezja rynek ponad 0.1 mld ludzi, Indie 10 razy tyle).

Projekt oczywiście żydłacki. “Globalistyczne” przeniesienie przemysłu z USA do Chin wymyśliła i zasiliła ogromnymi lichwiarskimi pożyczkami banksteria. Neo-marxizm wybija z głów Białym opór przeciw chińskiej inwazji jako “rasizm” itd. Na CBC nie ma już niedawnych publikacji spec-służb Kanady o szkodach i dalszych zagrożeniach od mafii chińskiej.

Globalnie wciska się wielobiegunowość jako coś pozytywnego, a każdy widzi, że taki chciwy kolos, militaryzujący się pod autorytarnym dożywotnim marxiastowskim liderem  nie pozwoli długo na to. A co gorsze — osiodła go żydłactfo dla przesiadki z obecnego Konia Trojańskiego USrael.  

Autorami tekstu i analizy są marxiści wokół witryny FortRuss. Autor Haneul Na’awi pisze (wytłuszczenia FortRuss):

Kwestia zdolności przyłączeniowej jest niezbędna dla podniesieniu środków produkcji w całej Azji, transportu materiałów budowlanych i połączenia cywilizacji. 

Towarzysz Joaquin Flores [naczelny FortRuss — pb] teoryzuje, że konektywność infrastrukturalna zapewnia bezpieczeństwo linii zaopatrzenia poprzez symbiotyczne współzależności i socjalizację siły roboczej. Produktywne siły są zatem równo rozłożone wśród sąsiednich państw narodowych, zapewniając pokojowy rozwój razem, w odróżnieniu od narodów imperialistycznych, które historycznie eksploatowały napięcia między sąsiadami. 

Że ciapaci cieszą się na myśl o rabunku “materiałów budowlanych” z regionów rozwiniętych, które jako tako zadbały o nie, to nie dziwi. Zawsze lepiej złupić, niż  budować z własnego piasku pustynnego (a Słowianie z lodowcowego). Wiemy też już jak się “łączą” ciapate cywilizacje ze słowiańskimi i zachodnimi.

“Symbiotyczne współzależności” wypłynęły w Kanadzie, głównym węźle chińskiej mafii na półkuli zach. w przedbiegach do Jeb-wabnego Szlagu.

“Socjalizację siły roboczej”  obserwujemy od dawna w Chinach — terminalu docelowym imperialistycznej sieci “infrastrukturalnej:” kolosa chińskiego, dokąd statki i koleje zwożą najlepszy surowiec, a exportują tandetę zeń wyprodukowaną oraz mafijną zbrodniczość na cały świat.  

Chińskie społeczeństwo uległo judaizacji konsumerskiej, porzuciło wartości tradycyjne, jedne z najstarszych w świecie. W zawrotnym tempie ponaglanym marchewkami wyścigu szczurów, stało się kalką najgorszego z Zachodu: pęd do piniondza, posiadania i “nowoczesności”, zanieczyszczenie środowiska naturalnego toksynami, mikrofalami i radiacją nuklearną, masowa konsumpcja guvna dla gojów (GMO i trująca żywność), militaryzacja i totalitaryzacja a la NWO (najnowsza broń, inwigilacja i dyscyplinowanie społeczeństwa, lider technik 5G i sztucznej inteligencji, największy w świecie extraktor narządów z ofiar więziennych…). 

PB: Marxista, naczelny redaktor FortRuss zapowiada koniec pejsbóka i jak z tego wyjdzie Wątpię, że zmieni się na lepsze. Srule obstawili wszystkie konie, zanim utworzyli społ-sieci. Idzie 5G, które mikrofalowo zawładnie mózgami a użydkownik będzie myślał, że czyta media alternatywne. Nawet gdyby nie, to media te już są zinfiltrowane, np. marxiści w FortRuss. Nie nadają jawnej hasbary, myślą, że są przeciw imperialistycznej burżuazji i globalistom, ale pomagają zaszczepiać nowy żydłacki imperializm pt. wielobiegunowość z Jeb-wabnym Szlagiem jako kręgosłup z mózgu pekińskiego — patrz koment na początku działu Bieżączki.

PB: Poprawka do dolnej mapki: niedawno Deutsche Bahn z oficjalnymi czynnikami Rosji i Niemiec ogłosiły plan NItki Płn. Jeb-wabnego Szlagu: odcinek Rosja – Europa Zach. (nie Holandia!) przez Bałtyk promami Deutsche Bahn… Art niedawny, ale nie mogę odgrzebać.
Znów ominą Polin. Rotszyldziaki wiedzą, gdzie jest najlepsza technika i organizacja na zalanie kontynentu “chińską” tandetą z ulokowanych wygodnie w Chinach ż-korporacji… wszak inwestują w konia trojańskiego jewżopy, dojczlandię, od obu wojen światowych. O inwestycjach chińskich w port St. Petrsburgchińskich w port St. Petrsburg pisano w 2015.
Wobec polityki rusofobów pszyjaciół naszych inaczej z faszyngtonu, ruskie oliparchy (?) wywinęli takiż jedwabny trick jak z gazem “amerykańskim” z Jamalu ze skroplówki w St. Petersburgu, taki sam jak z Nitką Płn. bezpośrednio do Niemiec, przy “opłatach” tranzytowych na konto dna bałtyckiego. Tak jakby nasze pszyjacioły rozmyślnie chceli dowalić pustce skarbca Polin, by jeszcze szybciej zaprowadzić Gazę Północ.
A propos, rolę murzyna chińskiego jewżopy uny wyznaczyli w Am. Pólnocnej Mexykowi, trwa właśnie przeprowadzka tam strategicznych  kanadyjskich korporacji, np. lider hi-tech Bombardier. Inżynier zarabiał u nich 6-cyfrowo, w Mexyku jak chce się przeprowadzić, dostanie 20 tys. na rok. Tylko nieliczni Meksykanie-imigranci wracają do ojczyzny z Bombardierem. Kanada idzie na zmielenie wraz z USraelem.
Mamuci zaś dworzec lotniczy w budowie pod Istambułem może zaznaczać na mapie węzeł przesiadkowy ze Szlagu na Afrykę.
.
Krzysztof Kornatowicz: małe sprostowanie – tandeta japońska trwała do jakiegoś czasu, aż stała się jakością japońską . Podobnie tandeta Chińska, która była, ale sie kończy . Obecnie Chiny oferują produkty najwyższej jakości za najtańsza cenę – to musi powalić świat, więc i powali .
.

Wiktor Turowski: Chinole to potęga intelektualna także. Takich map powstanie wiele bo wszyscy są oczarowaii magią kasiory stojacej za tym giga projektemtak szeroko zakreśłone projekty mogą zrobic tylko chiny i ja z krzysiem, z tą drobna różnica ze chinole maja kasiorka my zaś ni garsteczki monet.

.
PB: Gry (bez tego nie można żyć), elektrolit… razy 365 dni = zalew chiński już macie… kongratulki! manufakturka, kolejka gojów polskich po chińskie płace, czy Ukraińców po takie jakie wiemy. Potentat 40 mln zł (buhaha) 100 miejsc pracy = tyle tu milioner chinolski inwestuje w swą posiadłość… może to jedyna korzyść w tym wszystkim, będzie wolał prowadzić biznes w Polin z Kanady (podatku ani tu ani tam)… i opieka zdrowia za frajer, i dzieci w porządnym języku wykształci na dalszą globalizację.

Prymitywna produkcja chemii jaką PRL masowo exportował. Zanieczyszczenie środowiska?  — “wolny” rynek: proft kapitalisty, koszta hostowi pasożyda. Poza subsydiami na ukraińców, specjalne udogodnienia dla “inwestorów” zagranicznych, kosztem polskich przedsiębiorców

Za to gminy zarobią na wysypiskach śmieciwysypiskach śmieci z chińskiej tandety i odpadów produkcyjnych — z całej jewżopy. Polska skorumpowana realka idealna dla exploatacji przez obcych… “inwestycjom” chińskim towarzyszy skośna mafia, łatwo znajdują “partnerów” wśród zjudaizowanych miejscowych… Na naszej ulicy Biali małolaty pośredniczą w transferze nielegalnego towaru z rąk syna sąsiada – milionera… Kanadę traktują instrumentalnie, ogromne szkody  środowiskowe i społeczne, profit idzie za granicę… nawet swą azjatycką ojczyznę traktują instrumentalnie — czemu miałoby być inaczej w Polin… Pozornie znacznie silniejszy żont Kanady nie zdołał utrzymać ich w ryzach.

Lawina zniewalania zamiast obiecanek moraw-icka o el-aucie dla każdego Polaka, c.d. ujarzmiania żydłackiego, ale ze skośnymi oczkami Haka. Dlatego JP Morgan ma filę w-szawa, a City of London w Pekinie. Jeszcze mile wspomnicie dotychczasową rozbiórkę Polin. Chiński socjalizm jako jedyny nastawia się na adaptację do nowej ekonomii — “nowa” banksterska, z ludobójczym 5G, automatyką zamiast pracy, kilkuset reaktorami nuklearnymi, SmartCities, GMO, sztuczną inteligencją. Z marxistowskim militarno-totalitarnym naczelnikiem dożywotnim to wróży źle. Zapowiedź globalnego konfliktu o  banksterskie interesa?

HIPER ALARM Morawiecki nie popiera polskich start-upów, tylko izraelskie w Polin!

Krzysztof Kornatowicz: W temacie – informacje tylko z dzisiejszego dnia. Ale to nie wina Chińczyków, a pazerności ludzkiej miejscowych handlarzy, zarówno w Kanadzie, jak i wszędzie na świecie .

Proszę uwierzyć – Chiny produkują wszystko w różnych gatunkach, od najniższego, taniego, zrobionego za przysłowiowy grosik, po najwyższy światowy standard . Handlowcy chcąc zarobić 200 % masowo nabywają ten najtańszy gatunek – stąd wrażenie, że Chińczycy nie potrafią, karmią świat tandetą – to nieprawda . To “świat” się kompromituje, chcąc być skarmiany tandetą .
Prosty przykład ;
Na Święta Wielkanocne na ogromnych bilbordach duże sieci handlowe reklamują kiełbasę białą po 3.49 zł za kilogram . Odliczając z niej 23% VAT, pozostałe podatki, transport, koszt wytworzenia, jakiś, nawet minimalny zysk, to za ile złotych jest mięsa w tej “świątecznej” kiełbasie ?
Drugi przykład – keczup 1.19 zł . I znowu – odliczając VAT i pozostałe podatki, odliczając koszt butelki, etykietki i nakrętki, transport, minimalny zysk – ile jest pomidora w tym keczupie ?
Jednak świniojady chcą go nabywać i nie chcą się nad tym zastanawiać, chcą, dlatego sieci sklepów wydają majątek na te ogromne bilbordy, że u nich kiełbasa biała jest po 3.45 zeta .
Podobnie jest i z innymi towarami – większość ludzi chce kupić najtańszy śrubokręt, kombinerki, piłę, piłkę, a handlarz chce najwięcej zarobić – te masowe oczekiwania wymuszają na pragmatycznych Chińczykach kierunek produkcji . To właśnie ich najniższa cena podbiła świat i uczyniła z nich potęgę finansowa – czemu to zmieniać ? A niech sie świat dławi gównem, jak sam chce . Kupcy całego świata, spełniając oczekiwania idiotów, zarabiają najwięcej .
I dobrze, bo gdyby chcieli zarobić nieco mniej, a Chiny zechcieliby zmienić o swoich produktach opinię na znacznie wyższą, TO BY BYŁA KOMPLETNA KATASTROFA GOSPODARCZA CAŁEGO ŚWIATA – NALEŻAŁOBY ZAMKNĄĆ WIĘKSZOŚĆ FABRYK, BO CHIŃSKIE PRODUKTY BYŁYBY ZNACZNIE LEPSZE OD KRAJOWYCH I NADAL DUŻO TAŃSZE ! Nikt w takim wypadku swojego by nie kupił .
Uwierzmy – Chińczycy zgromadzili gigantyczny majątek, posiadają urządzenia produkcyjne najwyższej technologii, mogą wytworzyć wszystko, co chcą, w najlepszym gatunku . Jeśli takich urządzeń nie posiadają, to w razie konieczności mogą sobie w każdej chwili je kupić, bo mają za co . Jeśli tego nie wykorzystują, to znaczy, że ciągle jeszcze nie zachodzi taka potrzeba, ciągle świniojady chcą białą najtańszą, a nie najlepszą . A to, że margines chciałby najlepsze ? A proszę bardzo – najlepsze też można kupić, nie wiedząc nawet, że to też Chińskie .
Świniojad Kornatowicz, który 17 lat temu produkował przepiękne domki parowniczki na olejek eteryczny i oczywiście – przegrywał z wyrobami chińskimi, które były gorsze znacznie, ale znacznie tańsze,  uknuł nawet taką regułkę – Polacy cegłę by kupili bliskim pod choinkę, gdyby na niej napisali – domek parowniczek, cena 3.45 zł .
.

PB: czekam od lat z wytęsknieniem, jakość coraz gorsza w sklepach z chińszczyzną, towaru coraz więcej, w tym spożywczy, jakości tradycyjnej coraz mniej,, nawet pozornie jakościowe “zachodnie” markowe np. narzędzia elektryczne made in China mają felery — wiem, próbowalem nie raz różne (można u nas zwrocić z pełnym zwrotem ceny jeśli niezadowolny z towaru 🙂

ok. rok temu był art o spadku pewności broni USA ponieważ polega na czipach i elektronice chińskiej
srule tak ustawiły globalizację, że nie ma już ekspertyzy ani mocy produkcyjnej na Żachodzie, by powrocić do kwalitetnej niegdyś produkcji, wytworzyli tak monopol na tandetę  z Chin. Meksyku itd.
weźmy sekatory ogrodowe, co roku kupujemy parę i co roku para się psuje, nie starsze niż rok, dwa, złączki do węży wymieniam już co rok, węże wyglądają jak przedtem ale rozlatują się po mrozie itd.
za chiny nie kupiłbym auta made in China
na budowach widzę na śmieciach drogi podobno profesjonalny (nazwa i tabliczka cechowa) kwalitet gniotsa i lamiotsa zanim skończą budowę domu… narzędzia tego typu powinny zbudować parę domów… robotnicy klną, majstrowie z nimi
to kiedy nadejdzie to quality made in China? do was jeszcze nie dotarła na dobre tandeta, najbardziej zalane tym na Żachodzie są USA i Kanada
japońska jakość, owszem, albo naprawdę albo propagandowo była tu do kitu ok. 30 – 40 lat temu, teraz japońskie wyroby od lat pozostają na topie… kanadyjec automatem kupował amerykanskie wozy wtedy, teraz japońskie
nie tylko profesjonalny sprzęt był bez zarzutu lata temu, do dziś mam pierwsze nabyte elektryczne narzędzia bez żadnych większych problemów, za chiny nie zamieniłbym się na nowy szmelc tej samej marki made in China
Advertisements
TrackBack URI

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: