Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

06/08/2018

Następna generacja telefonii komórkowej, 5G już pociąga ofiary

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 07:49

5G już wywołuje problemy zdrowotne. Rosną obawy o “katastrofę zdrowia”

Najnowsza technologia telefonii komórkowej, 5G zadebiutuje w Sacramento w Kaliforni już tego lata. Szybsze połączenia to nie jedyna przyczyna sławy 5G.
Ze wzrostem liczby badań laboratoryjnych rosną obawy, że nowa technologia emituje promieniowanie wywołujące raka i inne niepożądane skutki na zdrowie.  We wdrożonych już sieciach 5G, strażacy i inni narażeni na promieniowanie zauważyli trudności kognitywne i zaniki pamięci.
Promieniowanie z anten i telefonów komórkowych już powoduje raka mózgu. Zaś 5G wymaga gęstszej sieci anten. Wg zwolenników zdrowia, jest to przepis na katastrofę. Liczni dostawcy sygnału komórkowego zapowiedzieli wdrożenia 5G dla szybszych połączeń, lecz skutki nowej technologii pozostają w najlepszym wypadku słabo rozeznane.
Ponadto, rosną obawy wokół długoterminowych skutków zanurzenia człowieka w zupie mikrofalowej z sieci 5G. Obawy te są uzasadnione.
O promieniowaniu z telefonii 5G
Promieniowanie z anten nadawczo-odbiorczych i samych telefonów komórkowych nazywane jest promieniowaniem elektromagnetycznym. Uznawane jest jako promieniowanie niejonizujące. Nie jest to wprawdzie promieniowanie radioaktywne bomby atomowej, ale nie znaczy to, że nie stwarza zagrożeń, jak jego producenci mniemają.
Obecnie wieże telefony komórkowe i inne podobne urządzenia, polegają na technologii czwartej generacji — 4G. Piąta generacja obiecuje 100 razy większą szybkość. Są jednak zastrzeżenia. Trzeba zainstalować tysiące nowych anten nadawczych, aby 5G mogło funkcjonować. Fale 5G mają zasięg krótszy niż fale 4G. Wg ekspertów, antena 5G obsługuje 12 domków. Zatem nie będzie możliwe mieszkać z dala od anteny mikrofalowej.

 

Jeśli dodać mnogość anten 5G do ryzyka promieniowania elektromagnetycznego, to nie da się zignorować potencjalnych szkód na zdrowiu człowieka… chyba że się pracuje w ministerstwie zdrowia lub jest się w zarządzie korporacji.
Wybuchowe zagrożenie zdrowia
Są powody do obaw, że sieci 5G wpływają na zdrowie. Niedawne skargi strażaków z San Francisco dają powody do poważnego zastanowienia się. Podczas gdy obietnice szybkiej telekomunikacji i łatwych połączeń wyglądają na spełnienie marzeń użytkowników, to jasno widać, że rzeczywisty koszt systemu 5G jest po prostu zbyt wysoki.
Strażacy z San Francisco stwierdzili, że odczuwają całą gamę niezwykłych działań ubocznych po zainstalowaniu aparatury 5G w ich remizach strażackich.
Strażacy skarżyli się na objawy zaniku pamięci i konfuzji, minęły one jak tylko zostali przeniesieni do innej remizy, z dala od urządzeń 5G.
Nie dotyczyło to jedynie strażaków. W Gateshead w Anglii, naukowiec Mark Steele zauważył pewien wzrost kwestii rozrodczych i innych problemów zdrowotnych od czasu, kiedy zainstalowano oświetlenie ulic sterowane mikrofalami. Poronienia, martwe noworodki, krwawienie z nosa i bezsenność były wśród objawów zaobserwowanych w tamtejszej społeczności. Mark Steele: zauważa się dzieci umierające w łonie matki, jeśli nadajniki są umieszczone blisko sypialni. Jest to kryzys ludzkości.
Wiele badań przez poważne instytucje rządowe udowodniło współzależność zachorowalności na raka mózgu i serca od promieniowania z telefonów komórkowych. W USA kosztem 25 mln $ zbadał to program toksykologiczny Narodowego Instytutu Zdrowia, rzucając światło na poważne zagrożenie od telefonii komórkowej.
Badania poddały szczury emisjom z  telefonów komórkowych przez 9 godz. na dobę, od stadium płodu do naturalnej śmierci. Oceniwszy wyniki, ekspertów zaszokował  fakt, że promieniowanie wiązało się z większą ilością przypadków raka mózgu i serca. Eksperci zauważyli też statystycznie istotny wzrost zapadalności na osłabienie mięśnia sercowego. Zwolennicy tego odkrycia twierdzą, że wprowadzenie 5G jest receptą na tragedię.
Nie ignorujmy zagrożenia
Sprawę tragedii zdrowotnej z reguły ignoruje się, pomimo coraz obszerniejszych  dowodów na zagrożenie zdrowia wskutek 5G. Np. w wywiadzie dla telewizji CBS13, dostawcy telefonii komórkowej przedstawili ocenę potencjalnego zagrożenia zdrowia strażaków jako wynik dekady badań naukowych, która wykazała, że promieniowanie z telefonów komórkowych jest… bezpieczne. Przedstawiciel dostawców sygnału komórkowego powiedział CBS13, że przypadki raka mózgu są rzadsze od czasu wprowadzenia telefonów komórkowych. Takie twierdzenie jest w sprzeczności z danymi na wzrost zachorowalność na raka mózgu w USA i w Anglii.
Nie tylko przedstawiciele przemysłu ignorują zagrożenia z telefonii komórkowej. Nawet rządowa agencja kontroli w USA, FDA oświadczyła, że tylko częste używanie telefonu komórkowego zagraża utratą zdrowia.
Lekceważenie ryzyka od telekomumnikacji 5G i in. niebezpiecznych technologii jest poważnym problemem zdrowia publicznego. Większość młodych ludzi można już uważać za częstych użytkowników — patrz Radiation.news.
Materiały żródłowe:
TrackBack URI

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: