Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

30/07/2018

[Dyskusja] Wyrąb Rosji: Zamiast Tajgi – Pieńki!

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 01:31
.
PB: Rzadko który święty był święty w jakimś etapie życia. Mikołaj II został nim za martyrologię (całej rodziny) z rąk żydłactfa “rjewolucyjnego”. W pozostałych sprawach — podobne jest stanowisko prawosławnych nt. czipów i moje osobiście nt. tajgi.
.
Andrzej Szubert: Piotrek, nie mam czasu tego wszystkiego szczegółowo przeglądać. Brednie kolportowane przez wolnąpluskwę podsyłają Tomkowi SSynowi Prawdziwi Rosjanie Z Pejsami Do Kostek.
Duma Państwowa nie ma obowiązku uprawiania kultu “świętego” cara, który święty wcale nie był – miał wiele za uszami. Nie wiadomo też jakich usraelskich kongresmenów powitano w Dumie na stojąco – może tych, którzy byli przeciwko sankcjom na Rosję?
Tajga w Rosji ma powierzchnię ponad 700 milionów hektarów. Oddany Chińczykom milion ha to tylko 0,07 % tajgi. Czy warto o to robić wojnę? Przy czym Rosja sprytnie wiąże z sobą Chiny (na gwałt potrzebujące w budownictwie drewna) gospodarczo i jeszcze na tym zarobi.
A że Cerkiew lubi czipy – czemu się dziwić? Watykan też z chcęcią by owieczki zaczipował, by je lepiej kontrolować. Każda hierarchiczna totalitarna instytucja – czy to żydo-banksterskie NWO czy Cerkiew – chciałaby mieć pełną kontrolę poddanych/niewolników/owieczek.
.

.

PB: Można exploatować jak w Kanadzie metodą clearcutting, wrócić za x lat, gdy odrośnie. Zdjęcia pokazują to, z zachowaniem szachownicy (dla dziczy i rozsiewu nasion na teren wycięty) lub w inny deseń. Nie wierzę, że Rosja zostawiła kitajcom do wyrębu samopas i bez godziwego zysku. Mogła “oddać” w zamian za np. czipy dla zbrojeniówki. WolnaPolskapubli kuje materiały V kolumny. Niektóre filmiki tu aż śmierdzą tym. Sorka nie wierzę witrynie, która publikuje takie rzeczy oraz takie.

…………………………………………………

Wyrąb Rosji: Zamiast Tajgi – Pieńki!

Dziś przywodzę kolejną porcję „rusofobii domniemanej” czyli opis fragmentu, realnej rzeczywistości rosyjskiej, wypieranej ze świadomości, przez „rusofobów funkcjonalnych”, tzn. apologetów obecnego rusożerczego reżimu…

Jeden z nich, neonowy tutejszy, taki więcej – „filozof”, wyraził nie tak dawno, pragnienie, co mu nagle w duszy załkało…

„Ech, żyć na takiej Syberii.
Mieć chałupę, od czasu do czasu upolować niedźwiedzia.
Przy chałupie mieć aparaturkę do bimbru, Ryby w jeziorze jak się
jest głodnym – wystarczy kij włożyć – same się łapią.”(…)
(Krzysztof J. Wojtas 03.05.2018 07:29:58)

Ach jak my Słowianie, wielbim sielanki…

Wchodząc w klimat marzycielskej robinsonady, jeszcze mu dołożę od siebie, piosenkę dla dopełnienia idylii..a co mu będę żałował:

„A ja jadę za mgłą i za aromatem tajgi”
(„А я еду за туманом и за запахом тайги”)

Moja rada: tylko niech się kurtyna pośpieszy, bo wkrótce, może być już – „po ptakach”!
Bo choć w tajdze jeszcze grają piły i drwale się, po staremu – mozolą, to tajgę uśmierca się dziś przemysłowo!

 

Oto słowno-fotograficzna faktografia:
„Chiny wyszły na pierwsze miejsce w eksporcie drewna do USA. A rąbią je w – Rosji.
W czasie, gdy rząd  Д.А.М  (Miedwiediewa) wiesza nam makaron na uszy, Rosja, jakoś niezauważalnie, stała się surowcową prowincją Chin”.

Ogromne obszary leśne Syberii, zamieniły się już w pustynię. W ogóle na Dalekim Wschodzie nielegalna sprzedaż lasu przynosi 450 mln usd. zysku rocznie, przy czym, dwie trzecie tej kwoty, przypada zagranicznym operatorom, głównie chińskiego i południowokoreańskiego pochodzenia.

Szanowni czytelnicy, proszę zwrócić uwagę na pojawiające się nagłówki w publikacjach internetowych:
„Lasy Syberii i Dalekiego Wschodu bezlitośnie wycina się dla eksportu do Chin”.

Na pewno dla nikogo nie jest tajemnicą, że las — to odnawialny zasób, który nasz kraj eksportuje. Także nie jest tajemnicą, że ludziom w naszym kraju, żyje się -tak sobie. Wszyscy starają się zarobić tu i teraz, a dalej, choćby trawa nie rosła…

„Kilka lat temu rozmawiałam z pewnym pilotem śmigłowca, mówił, że są terytoria w Syberii, nad którymi można pół dnia lecieć — i tylko pieńki, na miejscu dawnej tajgi, wszystko w Chinach”.

Rosja oddała w dzierżawę Chinom 1 mln hektarów lasów pod wycięcie – to dawna szokująca wiadomość, która nie wiedzieć czemu, nie wywołała najmniejszego rezonansu.

Dosłownie wszystkie media, wszystkie blogi, wszystkie kanały TV są zatkane wydarzeniami w odległej i obcej Syrii. Przy czym każdy, uważa się za „pieprzonego” stratega, obserwując, jak w grze komputerowej przebieg zdarzeń i starając się odsączyć wszystkie fejki ze Skrypaliami i nieistniejące (lub istniejące) chemiczne fabryki i laboratoria.

Rozumiem, że ЦТВ (Rosyjska Telewizja Cyfrowa)  i inni budżetnicy, którzy siedzą na grantach u anglosasów i USA, ćwiczą swoje 30 srebrników. Niezrozumiałe, co innego — dlaczego milczą zwykli obywatele Syberii? W każdej rodzinie przecież, teraz już jest komputer i dostęp do internetu. Dlaczego o Syrii zapchano wszystkie źródła, a o tym, co dzieje się na waszej ziemi — cisza? Czego lub kogo – boicie się?

Zwracam się do was korespondentów КОНТа*1., do tych, kto piszą w komentarzach różne „pierdoły”, zamiast  „wyjść na drogę, popatrzeć na wieś”, zrobić kilka zdjęć, choćby na komórkę i opisać to, co dzieje się pod nosem.

Rabują nas od środka!  Chińczycy zamienili nas w swoje podbrzusze, a nasi dyplomaci, typu З.М. (Maria Zacharowa?)  jeżdżą nam na uszach i nadal „bodą” się z Europą i USA. Przecież dla kozy oczywiste jest, że wygrywają na tym tylko Chiny.
Przedstawiciel CHRL poinformował, że chińska gospodarka ma ogromne potrzeby zasobów leśnych, dlatego traktuje Rosję, z jej ogromnymi zapasami drewna – jako głównego strategicznego partnera.

W Рослесхозе*2. powiedzieli, że pilotażowy projekt, przewiduje „organizację na warunkach leśnego ustawodawstwa Federacji Rosyjskiej, przedsiębiorstwa z udziałem chińskiego kapitału, które będzie realizować na terenie funduszu leśnego, prowadzenie gospodarki leśnej, przygotowanie i przetwarzanie, w tym produkcję celulozy”.

Eksperymentalnym obszarem będzie jeden z regionów Syberii. W celu określenia najbardziej korzystnego regionu, Рослесхоз wyraził gotowość udzielenia chińskiej stronie „wszelkich informacji na temat zapasów drewna w Rosji i sposobu ich zagospodarowania.

Prawdziwą wartość tego pachtu, znają chyba tylko ci, którzy go zawierali, którzy zamiast rozwijać własny leśny przemysł przetwórczy, zapraszają do tych celów sąsiada. A oto, ile będą nas kosztować ich korzyści ?
Statystyki z artykułu M.S Palnikowa „Chińska obecność w Rosji: wstępne wyniki”*3.:

„W Kraju Nadmorskim, na przykład, co roku nielegalnie wycina się do 1,5 mln metrów sześciennych drewna, co przynosi „szarym strukturom” nie mniej niż 150 mln usd. zysku – prawie połowę rocznego budżetu Kraju.
korespondenci RIA PrimaMedia, znaleźli się na leśnej działce wyrębu, w samym sercu północnej, Nadmorskiej tajgi.


Słynna Bajkało-Amurska Magistrala dziś:

— to dziesiątki leśnych przedsiębiorstw, najemców przyamurskich wyrębów. Według danych prokuratury ochrony środowiska, pod wyrąb w Obwodzie Amurskim, oddano ponad połowę, państwowych zasobów leśnych.

Według szacunków Światowego Funduszu Ochrony Przyrody (stan na luty 2002 r.), taka skala wycinek grozi całkowitym zniknięciem lasów w najbliższym czasie!

W najbardziej barbarzyński sposób masakruje się świat zwierzęcy

W streszczeniach kontroli granicznej FSB d/s Dalekowschodniego Okręgu Wojskowego informowaliśmy o dość banalnych faktach,  jak ten, że podczas zatrzymania jednego z chińskich kurierów zostały znalezione łapy 210 zabitych niedźwiedzi, a u innego – 250 kg warg zabitych łosi, u trzeciego – 2500 skór soboli itp.

Poważnego uszczerbu doznały w ostatnich latach, lasy w Obwodzie Irkuckim. Pod pretekstem, rzekomej wycinki sanitarnej, najęci przez Cińczyków – jako norma, lokalni oparatorzy, działają dalej na własną rękę, wybierając drzewa pierwszego gatunku, i zabierając jedynie niższą, najcenniejszą część pnia, porzucając resztę na zrębie.

Płacąc za metr sześcienny okrąglaków 40 dolarów, chińskie firmy  następnie uzyskują, na międzynarodowych leśnych giełdach, ceny 500 dolarów, za metr sześcienny.
Przyczyniający się do tego rabunku, rząd chiński zaordynował nawet prawo, zakazujące zakupu w Rosji, produktów przetwórstwa drzewnego.

Teraz ten rozbój, niespotykany w żadnym innym kraju, z wyjątkiem najbardziej zacofanych kolonii, otrzyma dopełniającą podstawę prawną.
Równocześnie z wiadomością o zawarciu powyższej „sdiełki”  nadszedł komunikat o zatrzymaniu przemytników, którzy próbowali przewieźć do Chin 500 łap niedźwiedzi  brunatnych i himalajskich.
Dziwne, że nie wywieźli jeszcze niedźwiedzi z Syberii!

Na jak długo jeszcze niedźwiedzie, nie będą figurować w Czerwonej Księdze, jak amurskie tygrysy?  Chińczycy, jak wiadomo, nie wykazują troski o faunę i florę nawet na własnym terytorium.  Więc co tu mówić o obcym!


Nie mówiąc o problemie ekspansji, ogromną trwogę powoduje to, że przy takiej polityce możemy wkrótce doczekać się pustyni zamiast tajgi!
Ale taka perspektywa wcale nie obchodzi rosyjskich czynowników.

Doraźne korzyści osłaniają wszystko. Dla nich sprzedaje  się lasy na wyrąb dla Chin. Dla nich rujnuje się rzeki. Dla nich nasz kraj przemienia się w światowe składowisko dla odpadów radioaktywnych, których do tej chwili, zgromadził już ponad 550 milionów ton.

Powstaje pytanie, dlaczego nie rozwiązać tego systemowo, zamiast importu odpadów niebezpiecznych w kraju? Dlaczego w ogóle zachodnie kraje wolą wysyłać ten „cenny ładunek” do nas, a nie zajmować się jego przetwórstwem? Ale to wszystko nieważne  dla „gospodinów” z rządu i lokalnych, liberalnie „ostrych” urzędników! Najważniejszym, było dostać „wziątkę” za pozwolenie na wwóz RAO (odpadów radioaktywnych) a co z nimi później zrobić – to drugorzędne, może się wywiezie…

Jeśli my, mieszkańcy Rosji, nie zaczniemy podejmować kroków dla zmiany sytuacji, to żaden „barin” nie przyjedzie i nie naprawi sytuacji.

Rosja zamieni się w pustynię, na której nie wyrosną drzewa, w której, nie  wyżyją zwierzęta i ptaki, w której nie będą mogli żyć i ludzie, czyli My!
Dla szczególnie gardłujących „hurra patriotów”, dla tych co wchodza, – nie, żeby omówić temat, a dla połajanek w komentarzach, chcę powiedzieć, co następuje:

Nie mam nic przeciwko, budowie cmentarzysk (materiałów radioaktywnych), nic przeciwko wycinaniu dojrzałych lasów, u nas przecież pożary, wypalają lasy – setkami hektarów. Ale wyrąb tajgi musi pozostawać pod ścisłym nadzorem naszych LEŚNIKÓW!

A dlaczego by nie zorganizować przez nas samych, tego zadania i dlaczego nie dostarczać drewna bzpośrednio do Ameryki, bez pośrednictwa Chin?

Czy naszym dyplomatom łatwiej zginać palce i robić show, ząb za ząb, oko za oko? Pogonić trzeba takich dyplomatów, którzy wzięli na siebie funkcje prokuratorów i pijarują się na wszystkich kanałach telewizyjnych za dodatkową opłatą!

A dlaczego nie skorzystać z tych samych Chińczyków w wycinaniu przecinek przeciwpożarowych, zamiast – dywanowego wycinania? Doświadczenie przecież jest! W ZSRR las szedł głównie do Japonii i kiedy Japończykom wydzielali hektary do samodzielnego wycinania, zobowiązano ich zaprowadzić porządek i obsiewać te wydziały, sadzonkami drzew iglastych.

—————-

Przypisy:

*1. Конт — открытая платформа для социальной журналистики. Otwarta Platforma dla żurnalistykispołecznej
*2. Рослесхоз: Federalna Agencja gospodarstwa Leśnego
*3. М.С.Пальникова «Китайское присутствие в России: промежуточные итоги»:”Chińska obecność w Rosji: pośrednie wyniki”:
———–

YouTube:

Путин продал китайцам весь сибирский лес
Putin sprzedał Chińczykom cały syberyjski las


КИТАЙЦЫ УНИЧТОЖАЮТ ТАЙГУ…
CHIŃCZYCY UNICESTWIAJĄ TAJGĘ


Китай уничтожает СИБИРЬ! Массовая вырубрка леса! Путин продал Сибирь Китаю
Chiny niszczą SYBIR! Masowy wyrąb lasu! putin sprzedał Sybir Chinom


Самое патриотичное видео про Сибирь и Дальний Восток
Najpatriotyczniejsze video o Sybirze i Dalekim Wschodzie


Сибирь станет пустыней! Если мы не остановим Китайцев
Sybir stanie się pustynią! Jeśli my nie zatrzymamy Chińczyków

—————–

Źródło:
https://narzur.ru/kitajj-vyrubaet-rossiju-vmesto-tajjgi-penki/
Китай вырубает Россию -вместо тайги пеньки!
autor:cont.ws
17.06.2018

—————

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

TrackBack URI

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: