Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

27/06/2018

Józef Kamycki: Polska musi mieć własną doktrynę gospodarczą

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 20:34
Józef kamycki: Dziękuję za uwagi. Poprawię to. Pozdrawiam.
Andrzej SzubertMam kilka uwag.
1) Na stronie 2 pisze o “państwach suwerennych” które rzekomo nie obsługują “publicznego zadłużenia”. Z tego co wiem, to podatek dochodowy w tych krajach, barakach banksterskich, w pełni przeznaczany jest właśnie na obsługę “długu publicznego” i przekazywany jest banksterom. Japonia próbowała się stawiać, zrobili jej Fukushimę i dalej spłaca “dług publiczny”. USrael, gdyby nie ściągał nielegalnie podatku dochodowego i nie spłacał nim “zadłużenia” miałby “dług publiczny” nie 20 a z 200 bilionów dolców.
2) Choć Panu, Panie Józefie wydaje się, że ulotka napisana jest językiem prostym i zrozumiałym dla każdego, nawet niejeden “ekonomista” po studiach nie do końca wszystko zrozumie. Dla przeciętnego Polaka ten tekst to będzie “chińszczyzna” i zdecydowana większość nie przyczyta go nawet do połowy, gdyż niczego nie będzie w stanie zrozumieć.
3) Dobrze, że taka doktryna powstała, jednak podstawowym problemem dla nas nie jest brak mądrej doktryny gospodarczej i suwerennego pieniądza, a brak możliwości jej wcielenia w życie. Dokąd Polska będzie rządzona przez koczowników i będzie jewrobarakiem i wasalem NATO dotąd jakiejkolwiek mądrej doktryny gospodarczej ani pieniądza suwerennego nie wcielimy w życie.
A już na marginesie zalecam poprawę błędów stylistycznych/gramatycznych w zdaniu z pierwszej strony: W rezultacie przestąpienia do traktat z Maastricht
Powinno być przystąpienia a nie przestąpienia, ponadto Polska nie przystąpiła do “traktatu” (traktaty się podpisuje a nie do nich przystąpuje) a weszła do jewrounii utworzoej na mocy traktatu z Maastricht.
.
Otylia Zigman: No, ale Polacy myślą, że kiedy będą się modlić, to manna sama z Nieba spadnie, do niczego więcej głowy nie mają. A prawdą jest, iż pomoc możemy dopiero otrzymać w naszej działalności i mądrości.
On Tuesday, June 26, 2018 12:51 AM, Józef Kamycki:
Szanowna Pani Otylio
Na przełomie lipca i sierpnia Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych będzie chciała ogłosić dokument nad którym dyskusja trwała prawie cztery lata czyli Polską doktrynę gospodarczą: suwerenny pieniądz i metody jego obrony. Aby zachęcić Polaków do dyskusji, a raczej do myślenia i podjęcia pewnego wysiłku umysłowego zebrałem to w dołączonym tekście. Prosiłby o jego kolportaż  wśród swoich. Będę to także chciał wydrukować aby rozdać na naszym sejmiku w Radomiu i lokalnym sejmiku w Rzeszowie.
Polska zasłużyła na własną doktrynę gospodarczą. Musimy wiedzieć o co mamy się bić bez względu na to czy się to komu podoba czy nie.
Pozdrawiam serdecznie
Advertisements

1 Comment

  1. finally

    Józef Kamycki: Polska musi mieć własną doktrynę gospodarczą | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

    Trackback by finally — 24/07/2018 @ 13:29


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: