Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

25/06/2018

[Dyskusja] Tonący brzytwy się łapie, czyli chrabja Potocki jako wazeliniarz i dupoliz Albina Siwaka…

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 22:22

.

Wiktor Turowski: : Panie Piotrze nie zauwazyłem wcześniej  Pańskiego wpisu. Teraz tak i odpowiadając na  apel chętnie to zrobie tym  bardziej, że to wdzięczny material  do nieco pogłebionej reflekscji  wszakże  zgoła innej  anizeli tu  obecna. Bęę zaszczycony jeśli ktoś zechce się nad tym pochylić, bowiem  prowadzi to do róznych  ciekawych ekstensji:

1. unikatowe zetknięcie  arystokraty  ducha  z arystokratą rodowym
2. zagadnienie  matrioszek a tworzenie  mitow społecznych, jakby zrządzeniem losu natknąłem  się  na osobowe źródło mitu 

od 4 minuty, tam też będziemy świadkami jak się tworzy narodowe mity w omawianym przykładzie matrioszek.
 Dowody wg mitotworców w spr matrioszek:

matka gen Jaruzelskiego wg P. Skwarka użyla sformulowania : – to nie jest mój syn, a więc mamy dowod ze gen Jaruzelki to matrioszka, gdyby użyc troszke wyobraźni, zakładając prawdziwośc zdarzenia, czyż może być tak, że W. Jaruzelski w oczach Matki sprzeniewierzył się świetej, wielowiekowej tradycji rodzinnej/ Jaruzelscy h. Ślepowron – starożytnego i znamienitego herbu, noszonego z pieczołowitością i dumą przez kilka/ kilkanaście pokoleń rodu Jaruzelskich/, a tu męski potomek przeszedł na stronę siepaczy stanu szlacheckiego. Czyż Matka nie pozostała stanie psychicznego rozdarcia?

Pozostawiona przed iście diabolicznym wyborem: syn albo wielowiekowa tradycja rodzinna? !! Historia rodzin polskich jest pelna tego rodzaju dramatów. Czy to takie trudne do zrozumienia, no ale medialnie nie jest to nośne i nie podniesie licznika odsłonięć strony, brr ohyda.

Wg przyjętej narracji Skwarka W. Jaruzelski wyjechal na Syberie  – powstaje pytanie którą klasą Orient Expressu /?/,i  to budzi sprzeciw i sluchanie tych kacapołów obraża moją duszę.

Dalej Skwarek do kociołka w ktorym obgotowuje generala , dla lepszej receptury, dorzuca dowód z Wed /sic!/ i Cejrowskiego i brakuje jeszcze kostki rosołowej z Michalkiewicza, aby strawę podać podobnym jego osobie.

Na dodatek uprawia nekromancje bo ożywia trupa Kiszczaka który i dla mnie jest ucieleśnieniem rzezimieszka, zimnego turańskiego knajaka. Gatunku inwazyjnego który rozkwitł we współczesnej Polsce i jak widac tutejszy habitat gatunkowi.

Podobnie jak Pan Siwak, nie jestem advocatus diaboli, ani też Jego zaciekłym przeciwnikiem lecz staram się o zrozumienie mlodego szczuna który ulegl fascynacji rewolucją. Polecam wspanialą książkę I. Newerly przedstawiającą anatomie podobnej przemiany duchowej – Leśne morze. W zyciu byłbym nie sięgnął po tego autora, który kojarzy się z Pamiątką z Celulozy,a która po Kapitale Marxa była sztandarowym narzedziem minionego ustroju.

Sam po sobie wiem jakim ciołkiem byłem za młodu /lata licealne/ kiedy głosiłem potrzebę powrotu do ustroju monarchicznego… jeszcze mi hucza w glowie pro fide lege et rege, aby chwilę później później zakładac klub anarchistyczny /pod nazwa PODO – Podziemna Organizacja Dezorganizacji Organizacji/. Troszke mi wstyd za tą szczenięcość, ale my faceci tak mamy, okres dojrzałości przechodzimy po 50.tce :-). Gorzej jest z adolescencią społeczeństwa, któremu się wydaje ze wyzwolili się z okowów komunizmu , gdy tymczasem zmieniła się tylko dekoracja a komunizmu nigdy nie bylo jeno  banda parazytów udających reforamatorów.

Tak przy okazji naszemu szanownemu Panu hrabi przypomnę powiedzenie noblesse oblige, aby nie maszerowal koleinami które wydeptał Jego antenat Szczęsny Potocki i aby pamiętal , ze ten stygmat hrabiowski ma słuzyc Ojczyżnie, zaś wg przyjętego ustawodawstwa podczas Unii Polsko – litewskiej, tytuły nadane po 1569 roku są bezprawne.

Nieuchronnie prowadząc do resume, postac Pana Wojciecha Jaruzelskiego jawi mi się jak iście szekspirowska, a wybory przed którymi stawał Go los nie są do pozazdroszczenia. Co do aliansu z canaan dogami, przypomne niektórym o anegdocie z okresu stanu wojennego, kiedy general mial spotkanie z delegacją /wiadomo skąd /i tam uslyszał od jednego z delegatow: – Panie Jaruzelski , niech Pan pamięta, że droga do Waszyngtonu prowadzi prze Tel Aviv. Tak to świat jemu odpowiadał na rozpaczliwe szukanie wyjscia z opresji embarga na pasze dla drobiu /w fermach przemysłowych budowanych przez Gierka/. W efekcie embarga można powiedziec, ze to R. Reagan, nie Kolumb wprowadził kukurydzę do Polski. Okazało się że kukurydza może rosnąć na polskich polach i musieliśmy w d.. calowac canaan dogi ani Reagana. Niechże Pan Siwak potwierdzi lub zaprzeczy tej historii.

Na koniec wznieśmy okrzyk na cześc Skwarka , który niczym Dawid pokonał generala Goliata; Skwarek na prezydenta Polski!!

Uf, dziękuje za wysłuchanie tych refleksji 🙂

.

Andrzej Szubert: Lajka niestety dać nie mogę – nie mam konta na pejsie. Ale protest społeczny popieram. Co do książek – serię + – znam i sam polowałem na wybrane pozycje – Ditfurtha, Dąbrowskiego (Dezintegracja pozytywna), neopsychoanalityków Horney i Fromma, Tofflera. Duże wrażenie wywarła na mnie książka Schumachera “Małe jest piękne” i jego krytyka zachłannego kapitalizmu, masowej produkcji i kultu zysku. Aby było śmieszniej czytałem ją pierwszy raz w obozie internowanych jako wróg komuny walczący o zachodni wzorzec “wolności i demokracji”. Jednak życie to robi ludziom kawały…

.

Wiktor Turowski: tak, do tego  właśnie Separeionu nawiązuje, to moje osobiste idee fix.  Zapewne nie będzie  70 tys tytułów ale 70 tys GB /70 TB/  moze docelowo osiągnąć /łącznie z filmoteką/. Jeśli stanie się własnością publiczną i przez tę publicznośc będzie  rozwijana – na co w przyszlości liczę

 Owa fixacja ma swoj początek po pierwszej utracie swoich zbiorów, kiedy postanowiłem opuścić kraj i udać sie na emigracje  do obozu  przesiedleńczego w niemczech; w związku z tym sprzedalem  księgozbior przyjacielowi z Gdańska. Z Niemiec wróciłem duchowo uzdrowiony z żelaznym postanowieniem walki o Ojczyznę. To mocne postanowienie znacznie  osłabło w konfrontacji  z PRL-owską  szarością i po kilku m-ch  moja  duchowośc osiągnęla kolor otoczenia. Tymczasem wspomniane biblioteka  wyjechala na stałe z kolegą do Niemiec, hehe.  Potem  odbudowywałem bibliotekę wg klucza, że kupuję tylko to co będę czytał  wiecej  anizeli 1 raz, tak i powstala druga edycja której  zawartość znacznie przekraczała jakościami  i ilością tę utraconą. A ponieważ brałem czynny udzial  na frontach  gospodarczych  więc i grosza  nie szczędziłem na zakupki  przeróżnych rara avis; aby wymienić tylko 1 -wsze wydanie prozy B. Schulza, pokaźny zbiór z heraldyki z takimi cackami jak  herbarz szlachty kurlandzkiej czy  pospolitym Niesieckim, czy też Liber Chamorum  N.Trepki, czy z mojej zawodowej dziedziny  antropologii  kulturowej , czy tytuły z Biblioteki paryskiej czy komplet serii + – nieskonczonośc , czy  seria  Znaku, albo Klasyki Filozofii łacznie z pierwszymi tytułami  wydawanymi w miękkiej  oprawie -. Itp. , itp.  Te wszystkie cuda również  straciłem poważnie raniony  na wspomnianym froncie  gospodarczym  wraz z katastrofą  ekonomiczno – kulturową 🙂

Pamiętam swoje pierwsze fascynacie filozofią i siebie  przepisującego ręcznie (!}  najsmaczniejsze  fragmenty F. Nietzchego.  Tak  tworzylem  swoją  pirwszą szczenięcą  biblioteczke. dziś w zbiorach posluguje się aplikacjami czytajacymi teksty  które  pakuję w formaty mp3 i niczym  tłusty kot zalegam z petem w  garści i poddaje się rozsmakowywaniu tekstów.
Ups rozgadalem sie nieco, ale o ksiązkach, psach i whysky mogę peplać godzinami he he.
ps
dziś  walcze o  mala ojczyznę, mam tam wpisy jako Mieszkaniec Granic
https://www.facebook.com/STOP- budowie-fermy-indyków-w- Granicach-616052501904380/?hc_ ref=ARSQRM7hZy_ afk3m9IRDj2SbDxmM1dWlwU_ZZ- wQV9Wh5uUW-dSYexOVgLjWnnJales& fref=nf
uprasza sie o zerknięcie  i danie lajka 🙂

.

PB: Panie Wiktorze, Czy można dołączyć Pana koment?

.

Andrzej Szubert: Dobrze, że film został zgrany. Dziękuję. Mam pytanie – czy nazwa Biblioteka Separeion nawiązuje do spalonej pod koniec IV wieku przez krystowierców pogańskiej świątyni i biblioteki Serapejon zawierającej 70 tysięcy rękopisów?

.

Wiktor Turowski: Film /cz.1./ zgrałem i będzie obecny w katalogu mozolnie tworzonej Bibioteki Separeion na stronach równie mozolnie tworzonego portalu Brygady Remontowej / tak w formacie mp3 i mp4/.

Wprawdzie ze zdziwieniem słuchałem oczekując zapowiadanej rewelacji, dopiero 15 min przed końcem nabrało to jakichś rumieńców czym potwierdziło to stare powiedzenie o wyższości arystokracji ducha nad arystokracją rodową no i arystokracją pieniądza.

Obecność Pana Potockiego pozwoliła na uwypuklenie unikatowych dziś cech Pana Siwaka, tak więc i on był potrzebny dla zaistnienia owej dramaturgii.

Działając w Ruchu Øburzonych /pisanych tym znakiem dla odróżnienia od Ruchu Oburzonych tarnowskich /wielokrotnie odwoływałem się do urządzeń gospodarczo-politycznych II RP więc wieść o pojawieniu się tego dygnitarza wyrwała mnie z kapci i po zdobyciu nr tel umówilem się na dłuższą rozmowę z Panem hr. ,prawda, że odbyta rozmowa pozostawiła mnie w znacznym niedosycie i utracie wiary w przywrócenie marki II RP, bo też reszty zniszczenia dokonuje jakichś odłam PIS-u jakoby zainteresowany restytucją minionej epoki. Obie perspektywy wykazują cechy spłaszczenia dokonań sanacji nie potrafiąc wydobyć istotnych dokonań i dokonując bezpowrotnego zniszczenia tej cennej marki :-(.

No cóż, widać że jesteśmy skazani na wypracowanie innych, własnych metod uzdrowienia RP – nad czym usilnie pracujemy i zapewne niebawem roześlemy indywidualne zaproszenia do wspólnej pracy w w/w temacie :-).

.

Andrzej Szubert: Polecam. Mam też prośbę – jeśli ktoś z Pastwa potrafi zgrać ten film i umieścić na własnym kanale – proszę to zrobić. Obawiam się, że gdy owsik skapnie się, jak żałośnie wypadł, mogą ten film usunąć. A szkoda, bo taki skecz mało kiedy można obejrzeć.
.
PB: Na prezydenta to powinien kandydować Pan Albin Siwak… A obecni prezydęci byliby Mu odźwiernymi. Tak jak w filmiku Alexa: Pan Albin w swetrze, ale z Polakami i za nich… a odźwierni w garniturkach markowych buhaha
Moim zdaniem Pan Siwak nie powinien uwiarygadniać Chrabję, bo nie każdy dostrzeże to, co my.
Potocki jest już skompromitowany tak dalece, że nie może zaimponować lamborghini. Więc do prawdziwych autorytetów się dolepia. Zapowiadał, że w połowie czerwca poprowadzi “Marsz II RP” — no i gdzie, kiedy to?
Panie Aleksandrze,
Kiedy skończy Pan lansować luzera Potockiego? Prosimy o więcej wywiadów z “PRLowcami” zasłużonymi dla Polskiej Racji Stanu. Może wywiad z Panem Posłem Zdzisławem Jankowskim?
To byłaby bardzo pożądana odtrutka na PiSrealickie brednie o “ruskich” i “ich” PRL: PISraelita Zbig Worutowicz, kolporter Gazety żydo-polskiej ze strefy wolnego od prawdy słowa.
 
Apogeum odwagi reporterskiej byłby wywiad PorozmawiajmyTV z Andrzejem Szubertem :)))
Pozdrawiam, Pana Chrabję też, z “banicji” przez niego do Kanady :))
.
Andrzej Szubert: Wstępna ocena – Albin wypadł błyskotliwie, chrabja jak jego lokaj, wazeliniarz i lizodup, jak owsik wciskający się mu do odbytu.
Nadaje się co najwyżej na szofera Albina, a nigdy na prezydenta. Może być co najwyżej nadal groteskowym aspirantem prezydętem pogrobowcem sanacji i rozbawiać ludek na jew tubie. Najlepiej przy Albinie. To żenujący błazen.
.
PB: chrabja promuje się na Siwaku

 

………………………………….

blog polski

.

.

Gdy podesłano mi film z Albinem Siwakiem i chrabją Potockim na “PorozmawiajmyTV”…
.

.
…pierwszą moją odruchową reakcją była myśl – czyżby i Siwakowi już odbiło? I on reklamuje oszusta Potockiego? Niemiej przez szacunek, jaki żywię do A. Siwaka, choć na widok gęby chrabjego i na dźwięk jego nazwiska oraz tytulatury (“chrabja prezydęt”) dostaję odruchu wymiotnego, postanowiłem film (na razie tylko jego I część) obejrzeć.
Na szczęście Albin Siwak nie uwiarygadniał ani jednym słowem chrabjego. Za to on, chrabja, wypadł jak lokaj p. Siwaka, jak wazeliniarz i dupoliz, wręcz jak owsik wciskający się p. Albinowi do odbytu. I ten żenujący żałosny wazeliniarz błazen chciałby być prezydentem! A nadaje się co najwyżej na lokaja p. Albina.
.
Nie wiem dlaczego A. Siwak zgodził się na spotkanie z owsikiem Potockim. Najprawdopodobniej dlatego, że jest osobą dobrze wychowaną, choć prostą – czego nie ukrywa. I ciekawą świata, przez co zapewne i…

View original post 2,403 more words

Advertisements

3 Comments

  1. […] Tonący brzytwy się łapie, czyli chrabja Potocki jako wazeliniarz i dupoliz Albina Siwaka… […]

    Pingback by “Dla Ojczyzny ratowania” Jan Sposób tłucze Murzyna garbatego Beina za niueudany swój stosunek z chrabjom Potockim | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina — 23/07/2018 @ 17:24

  2. […] Tonący brzytwy się łapie, czyli chrabja Potocki jako wazeliniarz i dupoliz Albina Siwaka… […]

    Pingback by [Dyskusja] Po Potockim został smród, nadwyrężone reputacje patriotów i dowody na durnotę | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina — 24/10/2018 @ 23:24


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: