Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

27/05/2018

Kontrowersje w/s Pomnika Katyńskiego w Jersey City

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 08:28
On Saturday, May 26, 2018 5:50 PM, jan.welenc <jan.welenc@o2.pl> wrote:
Poniżej przedstawiam tłumaczenie na j. polski uwag jakie udało mi się przedstawić na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej Jersey City:
 
Jan Welenc
 
Szanowny Pan Steven Fulop, Burmistrz Jersey City,
 
My, Polacy, nigdy nie zapomnimy, że przeprowadził Pan zamach na naszą historię związaną z pomnikiem katyńskim. Traktuje Pan nas Amerykanów polskiego pochodzenia jako obywateli drugiej kategorii, którym można wszystko narzucić na podstawie umów zakulisowych, podpisanych bez konsultacji z nami Polonią. Chcemy, aby Rada Miasta zrozumiała, że wciąż istnieje szansa na uniknięcie takiej sytuacji jak na Titanicu bez narazania się na szwank. Wciąż wierzymy w Wasz rozsądek.
 
Chcielibyśmy przypomnieć panu Burmistrzowi Fulopowi historię Stanów Zjednoczonych, jeśli nie pamięta, że dwóch polskich generałów, Tadeusz Kościuszko i Kazimierz Pułaski walczyli o niepodległość Stanów Zjednoczonych, a Kazimierz Pułaski zginął w bitwie pod Savannah.
 
Warto przypomnieć, że inna grupa obywateli amerykańskich, Afroamerykanie, przez długi czas walczyła o wolność i godność, a ich lider Martin Luther King stracił za to życie, ale dziś wielu z nich zajmuje ważne stanowiska w administracji państwowej i innych dziedzinach jak na przykład były prezydent Barak Obama.
 
Dzisiejsza sytuacja przeniesienia pomnika katyńskiego w inne miejsce, blisko miejskiej sieci kanalizacyjnej, jest skandalem światowym. Pomnik Katyński upamiętnia bowiem bohaterstwo i męczeństwo polskiego żołnierza podczas II wojny światowej.
 
 Oburzają nas twoje oskarżenia wobec Marszałka Senatu RP, trzeciej osoby w państwie, którego obraziłeś, oskarżając go o domniemany antysemityzm i zaprzeczanie Holokaustowi oraz biały nacjonalizm i brak wiarygodności. Te skandaliczne oskarżenia były publikowane na całym świecie. Dlaczego dziś burmistrz Fulop jako osoba publiczna nie może wypowiedzieć prostego słowa „przepraszam” za używanie tak skandalicznych słów w stosunku do ozłonka polskiego rządu. Czy twoja religia zabrania ci tego?
 
Polonia domaga się natychmiastowych przeprosin, także w mediach. Uważamy, że powinienes zakończyć swoja karierę polityczną i jak najszybciej podać się do dymisji.
 
 
Biorąc pod uwagę powyzsze  uwagi, Twoje zamiary zostania  ambasadorem USA w Polsce są niedorzecznie.
 
Dziękuję za możliwość zabrania głosu na dzisiejszym zebraniu.
 
Jan Welenc
 

1 Comment

  1. […] Działacz Polonijny: Edward Wojciech Jeśman prezes Polskiego Kongresu w USA w Płd. Kalifornii), Krzysztof Nowak (Komitet Pamięci Zbrodni Katyńskiej), Polish American Advocacy Group, Jan Welenc […]

    Pingback by Ludzie Roku 2018 i Śmietnik Narodowy, wg Grypy666 | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina — 07/01/2019 @ 09:39


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: