Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

28/02/2018

Katolik Patlewicz spartolił co nieco

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 00:14

Postacie współczesne: Paweł Chojecki

PB: Patlewicz spartolił jako katolik parę rzeczy. Katolicy nie są jedynymi wierzącymi z zasadę NT wiara i uczynek. Większość protestantów, prawosławni  wierzą w to. Nie-chrześcijanie też, w ramach swych doktryn religijnych, co można  doświadczyć np. w gościnności od nich i bezinteresownej przychylności. Od lat w podróżach po różnych kulturach świata doświadczam tego, w Kanadzie dodatkowa okazja w tyglu multi-kulti. Ostatnio Hindus-hinduista odmówił tu wyburzyć koparką pustelnię katolicką, bo katolacy porzucili wewnątrz krzyże na pastwę losu, zainkasowawszy za działkę.
Od min. 31:10 o braku rozdziału sfery świeckiej od duchowej u protestantów, Patlewicz dorzuca bezmyślnie jednym tchem: u prawosławnych (schizmatyków) zresztą też. Trza przede wszystkim podać katolicyzm polski, gdzie Macierewicz/Singer (czemu autor nie wspomniał o pod-kulcie tego krypto-żydłaka w syjonistycznej sekcie Ch&K?) pokazuje tygodniowo ryja w radio co niemaryja, Juda Obłuda wygłosił mowę-zmyłę wybiurczą z ambony, a członkowie żontu afiszują się na klęczkach po kościołach i ustawiają się rzędem na jubileusz szczekaczki rebbe Rydzyka.
Min. 31:28 — a o protestantach amiszach i mennonitach Patelewicz słyszał? Dość główne w USA i Kanadzie. Do polityki w ogóle nie mieszają się: nie biorą udziału ani nie kandydują w wybiurach, nie służą w wojsku. Jest im to zakazane doktrynalnie, kto się wyłamie, wylatuje z sekty. Podobnie u świadków Jechowy, dość głównej sekty.
Panie historyk Patlewicz, w XI w. zeschizmaczyli się katolicy, doktryna i obrządek prawosławny pozostały niezmienione. Dostałeś pan od Grypy666 tytuł Historyka Roku 2017. Na razie za 2018 należy się „Katodebil 2018”.
Advertisements

1 Comment

  1. Troy R James The Affluence Network

    Katolik Patlewicz spartolił co nieco | Piotr Bein

    Trackback by Sales — 22/03/2018 @ 06:45


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: