Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

17/01/2018

Głosuj za Polską Wolną od GMO

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 16:50
From: Fundacja ICPPC <biuro@icppc.pl>
Sent: Wednesday, January 17, 2018, 3:58:50 AM PST
Subject: Głosuj za Polską Wolną od GMO
Dwie BARDZO WAŻNE sprawy:
1. Głosuj na Edytę Jaroszewską-Nowak, wspaniałą rolniczkę, z którą od lat walczy o Polskę wolną od GMO i dobrej jakości żywność.
Edyta otrzymała nominację Kapituły Redakcji “Głosu Koszalińskiego” do tytułu Osobowość Roku 2017 w kategorii: “Samorządność i społeczność lokalna”. Kapituła doceniła pierwsze w Polsce referendum dotyczące zakazu GMO, którego “głównym motorem” była Edyta.
UWAGA! Zagłosować może każdy wysyłając SMS pod nr 72355 o treści GKSS.50
Głosowanie potrwa do 6 lutego do godziny 22.
2. Jak wiecie zakończyły się prace w Komisji nad rządowym projektem ustawy o GMO (*), w którym jest wiele furtek umożliwiających uprawy GMO. UWAGA! Teraz ten projekt będzie głosowany w sejmie, prawdopodobnie na posiedzeniu w dniach 25 i 26 stycznia 2018 r. Głosować będą wszyscy posłowie.
KONIECZNIE!!! umów się na spotkania z posłami ze swojego okręgu wyborczego i domagaj się:
– głosowania za Polską wolną od GMO,
– zgłaszania poprawek, których domagała się strona społeczna (**) a które zostały odrzucone przez Komisję,
– w przypadku posłów PiS dotrzymania przedwyborczych obietnic (korzystajcie np. z tego pod ***)
Jeśli nie uda się osobiste spotkanie z posłem/posłami/ to zadzwoń/napisz do posłów domagając się powyższego.
(*) Końcowe posiedzenie Komisji odbyło się 10.01.2018
Projekt ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw
SPRAWOZDANIE PODKOMISJI NADZWYCZAJNEJ
(**)Znaczenie ustawy o zmianie ustawy o GMO i jakich poprawek strony społecznej posłowie nie chcieli uchwalić na posiedzeniu dn. 10.01.2018
Poprawki strony społecznej do ustawy o GMO
(***)Jeszcze w 2011 r. sam Jarosław Kaczyński deklarował:
“Jednocześnie składam publiczne przyrzeczenie i zobowiązanie: jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra najbliższe wybory i stworzy większość parlamentarną, całkowity zakaz upraw roślin GMO w Polsce wprowadzimy niezwłocznie!”
W 2011 “Lider PiS odwołał się również do Polaków: „Wyrażam wdzięczność i szacunek dla tysięcy Polaków, działaczy organizacji społecznych i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy aktywnie protestują przeciw tej złej ustawie i domagają się od Prezydenta RP odmowy jej podpisania. W pełni solidaryzuje się z tymi protestami i mam nadzieję, że okażą się one skuteczne.”
dalej w 2011
“Jarosław Kaczyński wyraźnie popiera zakaz upraw genetycznie modyfikowanych w Polsce. Zdaniem prezesa: „W słowach polityków koalicji (chodzi o PO i PSL) słyszę nierzadko, że są przeciw GMO, niestety w czynach niebezpiecznie otwierają Polskę na to zagrożenie. Jest to postawa pełna politycznej hipokryzji, wskazująca, że obecna koalicja i rząd bardziej dbają o interesy wielkich koncernów, niż o zdrowie i bezpieczeństwo Polaków”.
LINK DO UDOSTĘPNIENIA WIADOMOŚCI NA FB:
Advertisements
TrackBack URI

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: