Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

13/10/2016

Andrzej Szubert: idiotyzmy wymyślone przez rusofoba Łysiaka

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 19:57
Te idiotyzmy wymyślone przez rusofoba Łysiaka kolportowane są już od kilku lat.

http://bialczynski.pl/2013/02/09/plan-carycy-katarzyny-polske-zgnebic-na-zawsze/

Szkoda czasu na ten bełkot. Czy myślący człowiek uwierzy w takie bajki:

“Widzisz pułkowniku, kiedyś mój pradziad opowiadał mojemu dziadkowi swoją rozmowę z Rosjaninem Paninem, który opowiedział mu swoje spotkanie z carycą Katarzyną.”

Bla bla bla. Jedna pani powiedziała drugiej pani – czyli “relacja” z czwartej czy nawet piątej ręki na którą “szczęśliwie” trafił rzekomo rusofob Łysiak i to opublicznił. Tenże Łysiak, który w “Stuleciu kłamców” napisał, że wychowano go w nienawiści do Rosji, “gorszej od Niemców”.

Caryca nie musiała ani (1) rozpijać, ani (2) skłócać Polaków. Bo już od dwóch wieków robili to (2) jezuici i (1) żydowscy arendarze karczm. O stopniu skłócenia Polaków świadczy ilość rokoszy i wojen domowych jeszcze przed urodzeniem Niemki “Katarzyny”:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tumult_krakowski_1574
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tumult_toru%C5%84ski
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_domowa_w_Polsce_1704-1706
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rokosz_Zebrzydowskiego
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rokosz_Lubomirskiego
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rokosz_%C5%82owicki

Gdy Katarzyna została carycą Rzeczypospolita dogorywała. Dobiła ją kontrreformacja i rozbicie jedności wielonarodowej i wieloreligijnej Rzeczypospolitej, w której katolicy stanowili absolutną mniejszość. Rzeczywisty upadek Rz’plitej zaczął się w okresie rządów szwedzkich fanatycznych Wazów. Agonię przyspieszyła fanatyczna konfederacja barska wywołana przez fanatyków w obronie supremacji katolicyzmu

“Celem konfederacji było zniesienie ustaw narzuconych przez Rosję, a zwłaszcza dających równouprawnienie innowiercom
(…)
Straty poniesione w konfederacji barskiej król Stanisław August Poniatowski w mowie sejmowej 29 sierpnia 1776 ocenił na 60 tysięcy.”

https://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederacja_barska

Fanatyczny katolicki giga-tumult religijny wyniszczył kraj, popłynęła rzeka krwi i dzięki temu jeszcze w czasie tego giga-tumultu trzech Niemców (Prusak-protestant, Niemka konwertytka na prawosławie na tronie Rosji  i arcykatoliczka Habsburżanka) dogadało się w sprawie I rozbioru Rzeczypospolitej. Było oczywiste, że zniszczony i wykrwawiony kraj się nie obroni. Ostateczna agonia nastąpiła w dwóch etapach – po inspirowanej przez Saksończyków i katolików nielegalnie wprowadzonej konstytucji 3 maja doszło do kolejnej wojny z Rosją wspierającej Targowicę i do II rozbioru. Po nim wybuchła sterowana przez Saksończyków tzw. “rezurekcja kościuszkowska” (z góry skazana na klęskę jak i poprzednie “zrywy”) zakończona klęską i trzecim rozbiorem. Rzeczypospolitą dobił fanatyczny katolicyzm, który prawosławnych i protestantów spychał na margines oraz szowinizm – nachalne polszczenie Litwy i Ukrainy. To właśnie rozbiło jedność wielonarodowej i wieloreligijnej Rzeczypospolitej. Najgorsze było to, że sfanatyzowanej szlachcie udało się wmówić (krecia robota jezuitów), że obrona supremacji katolicyzmu jest ważniejsza od racji stanu Rzeczypospolitej i że jest “prawdziwym patriotyzmem”.

Zaślepiony katolik Łysiak za Chiny nie przyzna, że Rzeczypospolitą dobił katolicki fundamentalizm i dlatego winę zwala na Katarzynę  – w domyśle oczywiście na Rosję jako taką.

as

2016-10-13 12:31 GMT+02:00 Andrzej Dziąba:
http://demotywatory.pl/ 4429006/Instrukcja-Carycy- Katarzyny-(1729-1796)-jak- pokonac-Polske

Advertisements
TrackBack URI

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: