Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

09/10/2016

TAK DLA LOKALNEJ ŻYWNOŚCI BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA. NIE DLA GMO, TTIP i CETA!

Filed under: Uncategorized — grypa666 @ 04:53
Sent: Friday, October 07, 2016 5:21 AM
Subject: Trzy złe siostry: TTIP, CETA i TISA a lokalna żywność BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA
BARDZO WAŻNE KTO MA ŻYWNOŚĆ TEN MA WŁADZĘ! PROSIMY O NAGŁOŚNIENIE!
Po wielu manewrach i po 9 miesiącach leżakowania w różnych biurach dopiero dzisiaj odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie projektu ustawy o sprzedaży żywności przez rolników (druk nr 854). Projekt ten powstał w ścisłej współpracy z rolnikami-praktykami, jest dobry dla rolników i konsumentów. Został wprowadzony do laski Marszałkowskiej przez Kukiz’15. A w imieniu klubu PiS stanowisko nt. powyższego projektu przedstawił poseł J. K. Ardanowski. W podsumowaniu powiedział: “Z zainteresowaniem przyjmujemy ten projekt i będziemy pracowali nad projektami, zarówno tym Kukiza’15 jak i rządowym, wierząc że stworzymy dobre prawo”.
Na wniosek Marszałka rolniczy projekt (druk nr 854) został skierowany do dalszych prac do komisji rolnictwa i…komisji finansów. Ma być też głosowanie (na kolejnym posiedzeniu Sejmu) czy skierować go również do komisji zdrowia.
ZAWIEDZENI ROLNICY PYTAJĄ DLACZEGO? Obawiają się, że do ich ustawy zostanie wprowadzonych szereg  rozwiązań prawnych, utrudnień, systemu kontroli i kar. A przecież chodzi o wytwarzanie najlepszej jakości żywności sezonowo i w małych ilościach. Nie ma więc potrzeby krępowania drobnych i średnich rolników przepisami sanitarno-higienicznymi i innymi. To ich NATURALNE PRAWO do wytwarzania, przetwarzania i sprzedaży żywności.
I konsumenci są zawiedzeni bowiem od dawna chcą mieć LEPSZY DOSTĘP do smacznej i zdrowej żywności domowej.
Pierwsze czytanie projektu ustawy o sprzedaży żywności przez rolników (druk nr 854) miało być już 4 października dlatego przed Sejmem rolnicy i konsumenci zorganizowali pikietę w sprawie poparcia tego projektu pod hasłem TAK DLA LOKALNEJ ŻYWNOŚCI BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA. NIE DLA GMO, TTIP i CETA!
Link do zdjęć i filmu poniżej.
UWAGA! Pozostaje zadać sobie pytanie dlaczego żywność pełna chemii i gmo niszcząca nasze zdrowie ma status legalnej a najwyższej jakości żywność wytwarzana przez dobrych rolników jest nielegalna.
Odpowiedź w artykule Sir Julian Rose:
…Porozumienie CETA podobnie jak TTIP pachnie reżimem, który uderzy w ludzi a napełni portfele najbardziej przebiegłych graczy na rynku globalnym… Rola wielonarodowych korporacji w tworzeniu nowych przepisów daje zielone światło dla wyścigu na samo dno standardów w zakresie jakości żywności, środowiska i usług publicznych.
Przyjęcie TTIP/CETA oznaczałoby koniec dobrej żywności bezpośrednio od rolnika… oznacza upadek tysięcy rodzinnych gospodarstw!
Więcej: Trzy złe siostry: TTIP, CETA i TISA
http://renesans21.pl/trzy-zle-siostry-ttip-ceta-i-tisa/
FILM:
NASZA ZIEMIA, NASZA ŻYWNOŚĆ, NASZE ZDROWIE, BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA – pod Sejmem  https://www.youtube.com/watch?v=4E3HqEmnGW0
 
Jadwiga Łopata i Julian Rose
==================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi ICPPC
34-146 Stryszów 156, tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl, www.icppc.pl, www.gmo.icppc.pl, www.eko-cel.pl, www.bezposrednioodrolnika.pl/
Advertisements
TrackBack URI

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: